Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anketa: RADAR - Ano / Ne

29. 7. 2007
 

Komentáře

Přehled komentářů

jsem proti

(někdo, 26. 5. 2007 11:35)

nevím totiž, proč bychom měli Američanům lézt do zadku a taky nechci aby mi na baráku přistála Katka... na nás přece Irák ani Irán neutočí jako na Američany, tak ať si staví radar u sebe...

Já jsem pro radar

(lištička, 26. 5. 2007 9:07)

už jen proto, že tak dáme jasně najevo, že už nepatříme Rusku a Postupinská dohoda je passé. A také mi je jasné, že kdyby se měla Evropa (myslím evropské mocnosti jako Francii či V.Británii) znovu rozhodovat, jestli nás prodají za pár měsíců klidu, tak to opět udělají. Možná si říkate, že radar ani silného spojence nepotřebujeme, protože je klid, ale nikdo neví, co bude za 5-10 let. Třeba se nám USA bude ještě hodně hodit. Na NATO bych nespoléhala - myslím si, že odstředivé tendence uvnitř NATO jsou zvláště v poslední době velmi silné a je možný i rozpad NATO. Hodně bude záležet na Francii.

chytroušovi go

(Blbec, 26. 5. 2007 8:55)

Orwel psal o tom tvém komunizmu blbe, nééé o kapitalizmu!!!
Jsi hňup!

Tak to jasné až tak nieje.

(G.O., 16. 5. 2007 18:17)

Ja sa pýtam tých ktorí šíria informácie/desinformácie. Toto je inak typická výhovorka mediálnej masáže. "opýtaj sa druhých, ja to neviem" a keď sa opýtam tých druhých tak buď neodpovedia alebo ma odkážu ďalej, alebo zasypú omáčkami a vyhnú sa priamej odpovedi na otázku, alebo najčastejšie mi na podnose odporučia tzv. načúvaciu formu "vzdelávania" pri ktorej môžem iba počúvať ale nemôžem sa vyjadriť- príklad Českého Rozhlasu pri propagácii radaru. No otázka stále zostáva nezodpovedaná, nikde som nepočul odpoveď na nižšie položenú otázku, ktorá je absolútne primárnou otázkou pri rozhodovaní sa v tejto veci. nemáte ju ani na stránke, zato tu máte celú plejádu článkov s omáčkami od "odborníkov" no priama odpoveď chýba.

" Ak sa však týka straníka, (blackwhite) znamená – ak si to stranícka disciplína vyžaduje – lojálnu ochotu tvrdiť, že čierne je biele. Zároveň to znamená aj schopnosť veriť, že čierne je biele, ba čo viac, vedieť, že čierne je biele, a zabudnúť, že človek kedysi veril v opak. "

George Orwell: 1984

pro GO

(Atllanka - admin 02, 16. 5. 2007 16:24)

A koho se ptáš? ptej se odborníků, ty články jsou podepsané, tak piš jim, my je jen tiskneme, jasný?

Atllanka

(G.O., 16. 5. 2007 0:19)

Daj mi sem prosim ťa stránku, ukáž mi fakty a odborné články o radare na základe ktorých sa môžem rozhodnúť či áno alebo nie. Keď sa mám v tak dôležitej veci rozhodovať tak chcem poznať dôvody, možnosti systému GBI a odpovede na otázky. Niesom z ČR ale pýtam sa to aj za českých kolegov keďže tam z časti pôsobím a zďaleka sa táto otázka netýka iba ČR (prípadný rádioaktívny mrak nepozná politické hranice).

Prvá moja otázka a zároveň najdôležitejšia na ktorú má právo každý občan ČR ale aj celého Stredoeurópskeho regiónu je:

" Bude schopný GBI systém antirakiet ochrániť územie Českej Republiky (eventuálne Stredoeurópskeho regiónu) pred potencionálnym útokom balistických striel s nemanévrovateľnými hlavicami ak bude XBR radar tohto systému postavený na územi ČR, alebo nebude schopný ochrániť ČR (Strednú Európu?) "

Otázka je jasná, čakám priamu odpoveď na ňu. Bez tejto odpovede je to ako sa rozhodovať o tom či nejaké zviera preskočí dvojmetrovú prekážku alebo nepreskočí keď ani neviem o aké zviera vlastne ide.

Ano Bezi,

(Ferrari, 14. 5. 2007 17:58)

ty tvoje jasně vedou, a jsou nejinteligentnější v celém vesmíru - spokojen?
A teď už konečně odlož toho kačera, vyčůrat umýt a spát, taťka Paroubek počítá ležící a bdící socany!

Inteligence příspěků potěší :))

(Bezi, 14. 5. 2007 8:14)

Potěšilo mě že se inteligence příspěvků pro a proti radaru tak výrazně na většině diskusích liší. Je vidět, že větší část populace na tom není ještě tak zle. :)

Radarová základna

(Akela Dlouhan, 13. 5. 2007 12:34)

Ať si o tom myslím cokoliv,je pravdou,že nebezpečí naší země raketami z nedemokrtických zemí existuje reálně.Proto je třeba bránit naší zem.jediný způsob, kterým to lze dělat je radar,který umožňuje včasné zjištění vystřelených raket a jejich včasné zjištění. Naše země nemá dostatek prostředků,aby takto drahé radary postavilo z vlastních prostředků.USA,ať si o její politice myslíme cokoliv je náš spojenec a nabízí nám tento prostředek zdarma.A na rozdíl od okupační sovětské armády s námi jedná.To je ten rozdíl proti cizím vojskům na jejichž přítomnost na našem území poukazují pacifisté (Němci a vojáci Varšavské smlouvy - včetně Němců z NDR),kteří přišli a obsadili nás.Je třeba si také uvědomit,že,když tu radarová základna nebude nezmizí nebezpečí napadení raketami z nebezpečných zemí.Zmízí pouze možnost se proti nim bránit.A křik z Ruska mi dává za pravdu. Ono se totiž Rusko stále nezbavilo svých velmocenských plánů.Tato ruská hrozba dává najevo, že Rusové nás stále považují za území,kterému mohou diktovat.Já osobně jsem pro obranu proti tomuto nebezpečí!

ahoj lidi

(Verena, 13. 5. 2007 9:45)

Myslím, že radar je potřeba už jen proto, abychom ukázali Islámu, a hlavně fanatikům s blízko u sebe popsazenýma očima, že se nebojíme, a že se budeme bránit! A jak tu píše ten demagog Bezi, neboj se, červený kruh máme okolo sebe namalovaný už dávno, třeba už jen proto, že jsme nemuslimové - tudíř míň neš pes, a tedy dovoleni ve jménu všeslitovného zabíjet!

Jahůdky sem!

(Štefan, 12. 5. 2007 12:44)

Já jsem gothic, koukněte se a ohodnoťte jahodou! Ořechy neberu!
http://profil.lide.cz/profile.fcgi?auth=&akce=profile&user=tvrdas

Grafomanovi

(Dežo, 11. 5. 2007 6:25)

ty vole, ty si fakticky chyterej jak radio na Mosqu, to máš ze sebe? Ty asi budeš ten chyterej fotřík, co ho každej doma nesnáší všude byl a všechno ví, jen to že dostane po tlamě se mu nedonéééslo, co?

Nejhorší varianta

(Bezi, 10. 5. 2007 16:34)

A hlavní myšlenka - překvapující obrat: Pod tlakem veřejného mínění nakonec Amíci souhlasí, aby byl radar český.

A TAK HO KOUPÍME !!!

A SE SLEVOU :)))))))

I toto si dokážu představit, však "tuneláři" ještě nevyložili všechny trumfy. Zvedne se DPH, a peníze se na to monstrum najdou.

Podvrh s radarem

(Bezi, 10. 5. 2007 16:29)

No a Americká firma akorát rozebere ten svůj šrot v tichomoří (stejně tam byl k ničemu - sledoval pouze přelet racků). Pak ho INOVUJE (odře rez a znovu natře) a převeze do čech, kde budou náklady na další provoz minimální.

Za to shrábne spoustu doláčů (dokud mají ještě nějakou cenu) a část pustí českému "partnerovi", který má trochu nákladů s tím aby utišil tu "lůzu".

INVENCE

(Bezi, 10. 5. 2007 16:23)

No abych nepapouškoval, jak píše Atllanka, tak uvedu myšlenku která mě napadla v souvislosti s tím, jak si pořád kladu otázku kdo to mohl vymyslet - ten Radar v ČR...

A napadla mě opravdu děsná myšlenka.

Americká zbrojní firma "živoří".. Dochází jim pomalu balík peněz co utržili za radar v tichomoří. Prostě zisky se už nehrnou. Ani prodej zrezlých tryskáčů do čech nevyšel a šrotiště platí opravdu mizerně.

No český "partner" jim navrhne něco šíleného: máme tu stranu za jejíž vlády se kde co vykradlo a prosadilo přes protest lidí, prostě dobrý kádry se skušeností až z komunismu, s hroší kůží, kteří na lidi nebudou brát ohled. Za zlomek peněz vyhrajeme v té malé zemičce volby, a vy pak si tam postavíte ten svůj radar... nějak ošulíme i amerického poplatníka, sem tam se někdo podmázne...

atllance

(zou, 10. 5. 2007 16:04)

tim ze tady postavime radar si namalujem kolem cele republiky tak akorat rudy kolecko s krizkem uprostred..Bezi ma dokud se rezou mezi sebou tak at..ale at se knam neserou ZADNI amici..kdyby radar chteli treba rusaci bo japonci bo treba austrani tak su stejne proti..pokud uz radar tak nas ale stejne ho nepotrebujem..

OK Bezi

(Atllanka, 10. 5. 2007 15:34)

vidím, že chceš jen papouškovat do teď naučené a urážet, na to nemám čas, měj se :)

To: Atllanka

(Bezi, 10. 5. 2007 14:54)

Radarem na našem území přes vůli našich občanů řekneme něco úplně jiného :). A z filmů jsem viděl pár hororů, a posranej z toho rozhodně nejsem. A americkej Rambo za nás bojovat nebude. Radim: trochu tu televizi omez.

Bezi

(Atllanka - admin, 10. 5. 2007 14:13)

Radar asi před granátem neochrání, jen řekne jasné ne těm, co si myslí, že jsme snadná kořist a hlavně řekne, srozumitelně a nahlas, že stojíme při USA, a také to, že patříme na západ a že tady není prostor pro islám!
A ten článek si přečti, a pusť si i videa co jsou tady, a věř, že holýma rukama se před hordama Allahu Akbar, neubráníme!
Obvzláště ti doporučuji film Posedlost, je tady také a s českými titulky. :)

pro Atllanka

(Bezi, 10. 5. 2007 13:25)

Víš, mně ti arabové opravdu nepřipadají moc nebezpeční, když se rvou mezi sebou, a sekají si hlavy. Navíc Radar ti opravdu před arabem s granátem nepomůže. Na to abys pochopila k čemu slouží radar a k čemu granát, už musíš kromě koránu znát taky něco jiného. Je opravdu škoda, že úplně zrušili vojenskou službu. Já bych ji zavedl alespoň na půl roku pro muže a na měsíc pro ženy. Jen aby si lidé uvědomili o čem to je.