Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anketa: RADAR - Ano / Ne

29. 7. 2007
 

Komentáře

Přehled komentářů

pražáci nemají co dělat ops

(pavel, 6. 7. 2007 18:43)

vrhněre se na policajta a budete v parlamentě/kateřina žak

pro Jirku

(Chameleon, 27. 6. 2007 10:30)

jasná zpráva vole, a proto NE, vede! :))))))

Ankera: rozhodně Ano/Ne

(LoL, 24. 6. 2007 11:12)

Je to věc daleko složitější, než aby někdo mohl vykřikovat ono slovíčko "rozhodně".
Hold velmocenská politika. Trošičku bych se též pokusil teď vyjádřit k tématu, snad to někoho zaujme a zauvažuje o radaru i trochu jinak.

Kde je rus, není vojensky místo pro američana (pod pojmem jedné z národností si můžete představit jakéhokoliv zástupce jiné další velmoci). A platí to i obráceně. Když na našem úzení byly jednotky sovětů, znamenalo to, že patříme do východního bloku. Takže radar není hlavně o tom, že tu budeme mít kus plechu co bude pozorovat kde nám nějaký ptáček proletí po obloze, ale o tom, že patříme k USA, do JEJICH svéry vlivu. Rozdíl tu je proti minulé době, že tenkrát jsme si nemohli vybrat stranu a rusáci nás vpodstatě s pomocí našich komunistů zabrali. Měli jsme tu jejich okupační jednotky co nás drželi v jejich moci a v případě, že jsme se z ní chtěli vymanit, nám dali vojensky najevo, že to nemůžem. (u nás 68, ostatně v jiných zemích kde po válce zůstali to bylo podobně) Teď se jedná jen o obsluhu radaru (spíše vědci, než vojáci) a malou jednotku co bude ten radar hlídat. Zopakuji, hlídat bude ono zařízení, né náš narod aby se jim nevytrhl z jejich sféry vlivu, v tom je ten rozdíl mezi minulou komunistickou érou, za taktovky rusů a dnešní demokratickou s američanama.

Je to především o symbolech tato vyšší politika. Kdo tyto symboly nechápe, neměl by o takto složitých věcech rozhodovat. Pak mě tu překvapuje rádoby chytré rozebírání situací jak Severní Korea stříli raketama po Americe přes nás, jak teroristé tyto rakety vůbec nemají a atomovku na zničení nepřítele stejnak k němu dopraví jinak a pak odpálí, jak Rusko nejprve vystřelí své rakety po nás...
Pro nacionální namyšlence co by mi tu teď oponovali, že jsme suveréní stát a podobné věci předem napíši. Ano jsme sice suveréní stát, ale.. Nejsme tak důležití v tom velkém světovém měřítku, přesto můžeme si vybrat ke komu se přidáme.
Navíc...
V případě konfliktu stejnak nebudeme v nějaké neutrální části, jak by si to mnozí chtěli přát, bohužel naše území je v místech mezi západním světem a východním světem. Takže jesliže poletí atomovka na Francii, Německo, Anglii budeme stejně v průšvihu jako oni, když poletí na nás. Jsme velmi blízko, tak se musí uvažovat. Ne jen my to hlavně odnesem, jelikož dovolíme američanům tu postavit ten jejich radar, nás se vzdálený svět netýká, my jsme suveréní stát, my chceme být ke každýmu hodní - názory co je slyšet od odpůrců radaru.
Tak vidíte, taky jsem za slovíčkem "navíc" rozebíral ty hloupé situace velkých útoků. O kterých radar primárně není.

Martel: snažíš se tu vystupovat jako vojenský odborník..
Nebyl jsi ty náhodou Tvrdíkův poradce?

Ps. já jsem zatím nehlasoval zde ani pro jedno. Ano ani Ne. Natož nějaké ROZHODNĚ Ano, Ne!
V současné době jen sbírám další a další informace a soudy se mi stále konečné dělat nechce. Za vojenského odborníka se nepovažuji. Nicméně. Z důvodu viditelné snahy přenesení odpovědnosti lidí, kteří by o těchto věcech měli rozhodovat na všechny. I ty naprosto nezasvěcené, někdy i dokonce lidi částečně zmanipulované (nejvíce řvoucí většina mě nejvíce znepokojuje). Beru to vážně.

Podivné hlasování

(Jirka, 23. 6. 2007 21:57)

Běžte do prdele. Hlasoval jsem proti, ale počet hlasu se ale nehnul.....přičítá to pouze hlasy pro.

Radar - rozhodně NE

(Martel, 23. 6. 2007 12:45)

V oblasti obrany jsem nějakou dobu pracoval a mám tam ještě nějaké známé. Nikdo tam ale nevěří tomu, že by pro nás měl radar nějaký kladný význam. Rozhodně nemá sloužit jako obrana proti "ose zla". Amíky spíš velice zajímají ruské rakety TOPOL M dislokovoné poblíž Petrohradu. Pokud by Irán začal stavět jadernou zbraň a nosič pro ni, je vždy podstatně jednodušší vyslat speciální jednotku, která dané místo zlikviduje. A Severní Korea? Nemám o korejcích valné mínění, ale proč by na USA stříleli přez Evropu, když přez Pacifik je to podstatně blíž. Navíc, pokud budou střílet na Evropu, opravdu si myslíte, že si Rusko nechá lítat přez svoje území balistické střely?

radar

(byF, 9. 6. 2007 23:17)

Pořád mi nikdo nevysvětlil, k čemu je radar dobrý, když terorista mnohem pravděpodobněji naloží atomovku do náklaďáku, než aby pracně sháněl balistickou střelu a riskoval její sestřelení či dokonce defekt...

reakce na (Petr, 08. 06. 2007 02:59)

(Chachar, 8. 6. 2007 16:27)

Bože, jsi opravdu tak chudý duchem? Co ti brání v tom, aby sis přečetl něco z historie, píšeš tu naprosté bludy, nemající nikde v dějinách opodstatnění. A jestli se ti tak líbí, Putinova a Neřádova politika, co děláš ve Skotsku? Já být Skoty, tak tě ženu, komunistický pohrobku!

Re:s rozumem

(Petr, 8. 6. 2007 2:59)

Promin ale jsi opravdu "hloupy" Honza.To co jsi napsal.Cituji:"Pokusy zviditelnit se - protichemické útvary nebo polní nemocnice v oblastech bojů... no dobře, ale to je práce spíš pro hasiče a pro jeptišky než pro armádu. A když je možnost projevit se jako dospělý stát, je k tomu odpor veřejnosti zblblé TV Nova. Pro získání přesvědčení, že můžu mluvit do tak závažných věcí doporučuji více znát historii."
Ja pracuji ve Skotsku a se sefama jsem se bavil na tema Afganistan apod. a vsichni nadavali proc britanie vsude taky musi jak amerika cpat vojaky a "srat" se nekam kde nema.Na to jsem jim odpovedel ze mi tam mame taky vojaky a oni rekli.No jo ale vy posilate jen protichemickou jednotku a polni nemocnici, vy muzete byt na sebe hrdi...jste jedina zeme ktera opravdu pomaha ostatni jen vrazdi!!!!A tyhle nazory tady slysim porad tak mi tady nepis neco o marnem zviditelnovani!!Hodne statu si je vedoma jake jednotky jim od nas pomahaji a je to velmi pozitivne vnimano narozdil od radaru!!!Americani nam za 2. svetove pomohli ale nebyt toho ze je napadli Japonci tak se mozna ani do valky nezapojili..takze bud me vdecni ale to je tak asi vse...mi jsme jim zas na oplatku prodali za smesnou cenu radarovy system TAMARA...takze podle me nejsme Americe vubec nic dluzni...At se to rozhodne jakkoliv uz proboha nechte tech reci o dluhu Americe.Amerika dluzi celemu svetu za jeji terorisickou politiku!!

federalisto,

(Chachar, 6. 6. 2007 14:55)

proč mi slovo vlastenec v tvých ústech zní skoro jako sprosté slovo?

NE RADARU...

(federalista, 6. 6. 2007 13:28)

Jsem vlastenec a jako takový nestrpím na tomto území žádná cizí vojska... A už vůbec ne v době míru.

Frosty,

(Chachar, 6. 6. 2007 11:25)

myslíš s tím Paoubkovskofilipským? ;)

RE: Re: Radar ANO

(Frosty, 6. 6. 2007 11:16)

Oni nás spíš znovu dobyli a obsadili... a 40 znovu fašismus, i když s jiným kabátkem.

Re: Radar ANO

(????, 5. 6. 2007 12:04)

Jsi fakt ubohý a kdo jiný než ti Rusové nás osvobodil během 2.sv války? O Bosně bych se raději nezmiňoval, protože výsledek je smutný až až.

radar

(Theo, 4. 6. 2007 16:24)

je pravda, že tento radar by téměř nechránil proti ICBM použitými proti ČR (teoreticky možná pokud by je po nás střelil někdo ze sousedních zemí, ale to je nesmysl) nicméně to není jediný radar a je třeba si uvědomit, že případné ICBM použité proti ČR by nebyli sestřelovány nad ČR, ale těsně po startu. je to součást globálního obranného systému. Ohrožení které by to přineslo je zanedbatelné (kdyžtak už se cílem stane radar ne celá ČR)

Radar by lidi neohrozil (žádná studie to nepotvrdila), zda by rušil televizi, mobily a rádio netuším, ale i kdyby ano, tak je určitě možné to technicky vyřešit

To že radar "dlužíme" je i není pravda - jsme společně s USA ve vojenském paktu, tak z toho plynou i závazky, ale ne to, že jim dlužíme radar. samozřejmě předpokládám, že bysme za to něco dostali (umožňujeme USA používat část našeho území) (víza budou asi zrušena tak jako tak jelikož v usa teď vyhráli demokraté)

proto si myslím, že radar spíše ano (samozřejmě USA musí zajistit aby nás to nepoškodilo a pochopitelně vypovědět smlouvu kdyby se tak dělo)

rozhodně ale bez referenda (ať už ano či ne) protože to je o tom, kdo lépe zmanipuluje voliče (kteří o tom nic nevědí) aby hlasovali pro nebo proti.

radar ano

(michal, 4. 6. 2007 15:53)

Jsem pro radar, evropa si od první světové války nedokázala pomoci nikdy sama, 1SV, 2SV,Bosna atd.
A Rusové...(myslím že není zapotřebí další komentář)
USA je naším spojencem(dobrovolně).Proto radar ANO.


Můj názor na radar: NE

(Celebi, 4. 6. 2007 15:22)

Uznávám právo na vlastní názor, a proto neříkám, že není špatné pokud je někdo pro radar. Špatné ovšem je pokud někdo v rámci argumentace pro něj nebo proti němu používá lživé argumenty nebo nadávky. Ne každý, kdo je proti radaru musí být "socan" a "komunista". Pro mě osobně by bylo velice ponižující a ubohé argumentovat pro něco nebo proti něčemu urážkami. Každý by měl mít právo svobodně bez nějakých urážek říci, jestli radar chce nebo ne a měl by mít právo vysvětlit ostatním proč si myslí, že jeho volba je lepší.
Já sám jsem proti radaru. Mám k tomu několik důvodů, které zde předestřu a rád o nich budu dál konstruktivně diskutovat, ovšem bez urážek. Proč si tedy myslím, že by radar u nás neměl být? - Protože naši zemi neochrání. Jak bylo řečeno i v proradarově laděných médiích, tak tento radar ochrání mnoho států v Evropě a samotné USA, ale nikoliv nás. Naopak nám přinese větší ohrožení - a to jak od teroristů, tak od Ruska, Koreje atd. Tyto státy by do chvíle postavení radaru neměli sebemenší důvod nás vnímat negativně. Také se neví, jestli radar může nějak zdravotné ohrožovat lidi ve svém okolí. Za to je ovšem znám fakt, že v okruhu několika kilometrů od radaru bude narušen mobilní a televizní signál. Jedním z nejčastějších argumentů příznivců radaru je, že ho prostě USA dlužíme. Ale téměř nikdo neřekne konkrétně za co. A když ano, tak neříká celou pravdu. USA nám nepomohli od komunistů. Dosud se ani neobtěžovali zrušit pro nás víza. Je pravda, že pomohli vyhrát 2. světovou válku - a to výrazně, ale proč to dělali? Protože je Japonsko samo vtáhlo do války. Samo USA by se do války možná nikdy nezapojilo, kdyby nebylo napadeno. Navíc Evropu potřebovalo hlavně kvůli trhům, aby získávalo další peníze. V tom ždáný zájem velký o demokracii nebyl. Proč si myslíte, že byl napaden Irák, zatímco africké režimy, kterým se Irák nikdy nemohl rovnat, si dál spokojeně vládnou? A demokratickým USA je jedno, že tam umírají desítky tisíc lidí?

Atllan - Britské Listy

(Petr, 4. 6. 2007 13:37)

Aha. Takže na BL jsou jenom samé lži, že? A k čemu se ještě všemu nevyjadřuješ? Třeba k příspěvkům z 1.6. už také nemáš žádné další argumenty, nebo mlčení prostě znamená souhlas?

s rozumem

(Honza, 4. 6. 2007 12:15)

Smutné je, že USA už dvakrát zachránily Evropu. Pokud by v 2. sv. válce USA zůstaly stranou, neměli byste, holenkové tento web. Mluvili byste německy a pracovali na poli někde na Ukrajině. Jestliže chceme (a nic jiného nezbývá) nějakou ochranu pod sukní nějaké velmoci, jestliže chceme být v nějakém obranném svazku, měli bychom nabídnout něco do "společného hrnce", protože nic není zadarmo. Pokusy zviditelnit se - protichemické útvary nebo polní nemocnice v oblastech bojů... no dobře, ale to je práce spíš pro hasiče a pro jeptišky než pro armádu. A když je možnost projevit se jako dospělý stát, je k tomu odpor veřejnosti zblblé TV Nova. Pro získání přesvědčení, že můžu mluvit do tak závažných věcí doporučuji více znát historii.

Výhody ano, ale nic nedělat

(Honza, 4. 6. 2007 12:01)

Hrozím se situace, kdyby o všem v tomto státě mělo rozhodovat referendum. Referendum lidí, kteří se nechají masírovat médii, kradou (nebo kradli), lžou, podvádí a slovo historie je pro ně neznámé.

Horusi,

(Atllan - admin, 4. 6. 2007 11:32)

když si klikneš vlevo na rubriku Radar USA, najdeš tam o radaru vše - včetně vyjádření pana premiéra, který je tam dokonce několikrát (oficielní web USA Radaru v Čechách).
Ke lžím na BL se nebudu vyjadřovat.