Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam se nám ztratili Cikáni?

20. 8. 2007

Neječ na mě okamžitě, milý čtenáři, že blbnu, protože vidíš, že právě v současnosti tato populace roste jak z vody. Já totiž nemyslím Romy, ale staré "obyčejné" Cikány. Takové, co jsem je znával dříve.

Obrázek “http://www.romanohangos.cz/obr/1079.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vyrůstat na pražské periferii a nesetkávat se osobně s Cikány bylo prakticky nemožné. Zvláště, chodíte-li do bijáku Dukla v Libni, co o něm psal pan Hrabal v Automatu Svět, kde bylo kolem přímo semeniště undergroundu, Cikánů a esenbáků. Esenbáci měli a policajti mají dodnes na dřívější třídě Rudé armády v Libni svoje místní hlavní sídlo.
 
Libeňské Cikány nemohu lépe popsat, než je popsal pan Hrabal, ovšem poetika literatury sem, poetika literatury tam, nebyli to žádní nahnědlí andílci, tihle libeňští Cikáni. Avšak dalo se s nimi běžně vyjít a žít. Však se také dříve říkalo: "Žižkovu a Libni - zdaleka s vyhni."

Abych nebyl za rasistu, to bylo v době, kdy na Žižkově Cikána člověk skoro ani nepotkal. Jen pravý český proletariát, uhlíře, dělníky z vysočanských fabrik, kapsáře a podobně. Ale rozhodně jsme se Cikánů jako děti nebáli, což se o dnešním vztahu Romů a bílých dětí rozhodně říci nedá.

Naši cikánští spolubojovníci na vojně byli sice hlavně ve strážních rotách, a pokud se tmavší rodáci od Košic a vůbec z východního Slovenska naučili aspoň jednou týdně sprchovat (většina viděla sprchu prvně v životě), mýt si nohy, čistit zuby a holit se tupými žiletkami Diu Jevíčko, nebylo větších problémů. Jen byl malér jim vysvětlit funkci "semaforu". Volačo také v Košiciach ani Levoči či Medzilaborciach němali.

Práce ve Vysočanech v dospělém věku mne opět postrčila do kontaktu s cikánskými spolupracovníky. Topiči temnější pleti, světlejší pleti a potetovaní - tedy pokérovaní z lapáku - a různí vyhození inteligenti posedávali spolu družně v kotelnách, výkopech a tak podobně a také v hospodách, které otevíraly ráno ve čtyři hodiny a kde bylo plno až přes půlnoc. Však také vysočanskou Slavii navštívil Václav Havel i v době, kdy byl prezident.

Manželky těchto Cikánů pracovaly často jako uklízečky a nebo pomocné síly a už někdy v sedmdesátých letech byly běžně vidět cikánské děti, chodící bez problémů do škol, čisté a uklizené cikánské byty a vůbec.

Jistě, byly i příšerné špeluňky přeplněné ječícími obyvateli a byty plné plísně s hromadou "drobných" zvířátek. Pamatuji, jak ke mně přišel s nějakým problémem vyjednávat za celou rodinu starý šedivý Cikán v obleku. Slušně a věcně jsme spolu jednali, ale já se nemohl na rozhovor soustředit, protože mu po světle šedivé kravatě lezla nahoru a dolů mrška bleška.

V té době, tak v polovině sedmdesátých let, ještě hluboko za „totáče“, se začaly objevovat podivné příkazy (hlavně telefonované) a "doporučení", že když někde Cikáni vymlátí okna a udělají si z nich ohníček, tak že jako že nic, soudruzi, nějak to urovnejte, je potřeba je tak nějak, soudruhy Cikány, pochopit. Což třeba prosečtí rychle pochopili a pálení dřevěných podlah se stalo běžnou součástí životního stylu přílivu jejich i nových cikánských obyvatel Vysočan a Libně.

"Bílí" uhlíři kradli nekvalitní průmyslové uhlí z kotelen skoro vždycky ve spolupráci s Cikány, jejichž přátelům, bílým i tmavším, ho následně prodávali. Soudruzi esenbé dělali jako že nic. Část Cikánských spoluobčanů rychle zjistila, že lze žít i "jinak", než kopat výkopy. A hlavně bez práce.

Už v osmdesátých letech vládla smíchovské křižovatce u Anděla příšerná zapáchající osoba tmavé pleti z místního bufetu. Zafačovaná nateklá noha, z které cosi prosakovalo špinavými obvazy, páchla na celý „bufáč“ IV. cenové kategorie. Smrad se mísil s v puchem děsivé voňavky typu "Šeříkové květy", kterou byla noha politá. Odtud dotyčná matróna dirigovala rozvětvený kmen grázlů všeho typu, ale jednoho druhu. Esenbáci a úřady dělali, jako že se nic neděje, že je ta příšerná Cikánka a její parta zlodějů a násilníků neviditelná.

http://www.pozitivni-noviny.cz/IMAGES/pospichal/11.JPG

Václavské náměstí v době před rokem 1989 ovládla jiná skupina, specializující se na kapesní krádeže. Před očima esenbáků vybírala v létě každý den na lavičce v horní části náměstí další tlustá matróna v květovaném oblečení peněženky a mladí kapsářští učedníci je chodili házet do košů.

Jiná parta ovládala Nusle. Okolí náměstí bratří Synků. Ta byla známá tím, že chodili společně, celá rozvětvená rodina, na obědy do místního bufetu a královna rodu vždy platila tak, že vytáhla jednu bankovku ze štosu pětistovek.

Cikáni, s kterými jsem pracoval, a byl tedy v denním styku, se jich začali bát. Příslušníků vlastního národa. Esenbáci s touhle skupinou tzv. nemakačenků byli jedna ruka a všichni okolo se před nimi třásli.

Po převratu ty Cikány kteří chodili léta do práce, smetla doba. Místo o Cikánech se najednou začalo mluvit o Romech. Najednou bylo slovo Cikán sprostou nadávkou. Různí fanatici a nadšenci, kteří většinou v životě vedle skutečného Cikána neseděli v hospodě ani nestáli v práci, vytvořili dojem, že slovo Cikán je nadávka.

A nová vrstva "Romů" se činila. Vybydlet dům začalo být úplně běžné. Tyranizovat své vlastní lidi a k tomu i "gadžy" se stalo naprosto beztrestné. Jen si vzpomeňte na Matiční ulici. Idioti "všech zemí se spojili" a zabránili v řešení problému.

Obrázek “http://www.airban.co.yu/zmajari_cigani.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Nezaměstnaným Cikánům, pardon, dnes Romům, začaly být vypláceny do té doby nevídané podpory. Rodit děti začal být bezva byznys. Práce nebyla, nebo byla, ale při práci se člověk zapotí a musí se ráno vstávat. A na co, když peněz najednou bylo dost. O ty je ovšem rychle připravili "romští" lichváři, kteří si drze jezdili a jezdí pro podpory v nezaměstnanosti v mercedesech. Agresivita určité skupiny Romů si vynutila v podstatě beztrestnost. Každý se jich bál. A dodnes bojí.

Začala vznikat gheta. Nejen sestěhováváním neplatičů, ale prostě i tím, že tohle etnikum žije rádo pohromadě a příliv ze Slovenska, ale jak se tvrdí i na černé papíry z dalších postkomunistických zemí, situaci vyhrotil. Nával politické korektnosti nedovolil nejen věc řešit, ale ani o ní mluvit. Což platí téměř dodnes.

Pokud chtěla policie - tedy pokud vůbec chtěla - zasáhnout, či jakmile se pokusil věc řešit nějaký místní úřad, zasáhli "aktivisté". Chtít po Romech platit nájem, bylo a je podle nich rasistické. Požadovat, aby chodili do práce, to je "bílé násilí".

Mnozí Romové z nejvíce problematických a sociálně zanedbaných skupin se navíc ani v mládí nenaučili ty nezákladnější běžné návyky, protože už od osmdesátých let většina Cikánů na vojnu nešla. Všichni byli "invalidé".

Objevily se houfně prostitutky. Cikánské a nebo, chcete-li, romské prostitutky. Něco před čtyřiceti lety nevídané. Stará cikánská rodina by prostitutku vyvrhla. Dneska Romové pasou, za přátelského pohledu policie nejen romské prostitutky. Stovky a možná tisíce bezprávných a sociálně retardovaných žen. Ale o tom ani pan Uhl natož zelená Kateřina nechtějí nic slyšet.

A běda vám, kdybyste to řekli veřejně! Mezi Romy se šíří, někde lavinovitě, drogy. Noví agresivní vůdcové komunity zjistili, že na agresivitu nepřichází žádná odpověď. Ječící Romky, které by ještě v minulé generaci ihned zpacifikovali jejich vlastní manželé, jsou dneska "hvězdami" televize. Viz TV záběry z Matiční, kde byla hvězdou všech televizí žena později odsouzená za prodávání vlastní nezletilé dcery. Nedávno proběhl TV šot z Jirkova, kde jakási příšerná ženština, neupravená, bezzubá, agresivní a hloupá ječela na senátora Čunka.

Obrazek


Tyto věci a spektakulární akce, kdy "aktivisté" pořádají akce o "neobsluhování Romů v restauracích" anebo nastrčí poněkud ve věci ne orientovanou "Romku", aby se šla zeptat na místo prodavačky v luxusní parfumerii, když je jasné, že takováhle osoba nemůže za pult prostě vůbec nikde, to vše jen přilévá oleje do ohně.

Na 15 000 oficielně přihlášených občanů romské národnosti existuje snad tři sta různých "romských" anebo o problematiku Romů se starajících organizací.

Cikáni, kteří měli nakročeno na to, aby se stali plnoprávným a plnohodnotným etnikem, zmizeli. Nebo skoro zmizeli. Všude jsou vidět jen Romové, kteří celkem beztrestně mlátí nemocniční personál, vytloukají byty, a okrádají své vlastní lidi lichvářskými úvěry. Ti slušní, o těch neví nikdo nic. Ale oni existují, žijí a pomalu ztrácejí naději. Pokoušet se v takové situaci vybřednout ze dna společnosti, je téměř nerealistické.

Aktivisté řvou a jezdí na konference a slušní Cikáni, kteří mají snahu dostat se nahoru a kterým se říká povinně Romové, už nedostanou práci. Ne proto, že jsou Cikáni, ale proto, že se jich každý bojí. Cesta, na kterou jsme jim pomohli i my svojí ignorancí a díky vyčůranosti a případně bezmezné naivitě všech těch aktivistů, kteří mají většinou z tohoto etnika prostě bezvadný kšeft anebo jsou naprosto společensko sociálně tupí, je cesta do pekel. Pro nás i pro ně.

Doufám, že se najde někdo, kdo věc pochopí a začne skutečně jednat. Bude to mít těžké. Jakmile Čunek poněkud pitomě a možná ale záměrně vyslovil drzý výrok o politicích, co se zastávají opálených bordelářů, spustila se lavina novinářských lží, že Čunek pomluvil Romy. Nikoliv, navezl se do politiků a aktivistů a také novinářů. A to se neodpouští. Ostatně, na Čunkův výrok reagovalo kladně 92% posluchačů TV Prima, což je varující.

Další průzkum zjistil, že s Čunkem souhlasí více než dvě třetiny obyvatel. Ne s tím, že by byli Cikáni-Romové "podřadní", ale s tím, že největší vina je na těch, co z toho mají kšeft a politické body. Pokud však bude smeten Čunek za něco, co neřekl, a to za přispění pravdoláskovníků a prodejných novinářů a politiků, kteří se cítí být Čunkem ohroženi, přijdou ke slovu jiní, noví politici. Ti, kteří budou problém Cikánů-Romů chtít řešit skutečně silou. A bude to s největší pravděpodobností síla, která využije stále více rozzuřené "bílé" občany, kterým nevadí ani tolik Cikáni, jako takzvaní Romové. A hlavně to, že mnozí z nich bezostyšně tyjí z jejich peněz.

Nebezpečné je také to, že se v majoritní populaci rozšiřuje dojem, že se obyčejný pracovitý slušný občan stává pod-občanem, který nemá práva ani se vyjádřit o jakési privilegované a uměle vytvářené menšině. Základem všeho je nelhat. U nás a v celé Evropě žili vždy Cikáni. Romové jsou jen jedna jejich část. Na slovu Cikán, běloch, Arab, Žid není nic pejorativního.To jen my, jakmile přistoupíme na hru, že místo "černoch" budeme říkat Afroameričan anebo Afroevropan, vytváříme základ pro rasismus.

Lež a přetvářka jsou vždycky a za každého režimu nebezpečné!

6. dubna 2007 - Jiří Slupecký

P.S. Milý čtenáři, četl jsi pozorně? Shledal jsi v textu něco, s čím nesouhlasíš, co je zjevná lež a nepravda, co je nelidské, rasistické, nenávistné??? Jestli s článkem souhlasíš, po zralé úvaze pošli odkaz na něj všem lidem, které znáš.

Možná tím nezměníš nic, ale možná tím přispěješ k tomu, aby takových lidí, kteří se nebojí říci pravdu o bolestném problému společnosti, bylo na veřejnosti víc. Možná přispěješ k tomu, aby Tvoje děti se už nemusely tolik bát......


Podpořte dobrou věc, určitě by prospěla i cikánům!


Linkuj.cz!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Potvrzení

(cover72, 9. 11. 2010 11:47)

Velmi zajímavé. Už nějakou dobu jsem po pečlivé analýze došel k závěru, že "problém s romy" je dnes uměle vytvářený bílými politiky a aktivisty - ale nikdy mě nenapadlo, že "projekt duality práva pro romy" už běží tak dlouho.
Nutně zde tedy vyvstává otázka, co bylo příčinou; kdo z toho měl prospěch? Dnes je to jasné - na penězovody z "obhajoby romů" jsou napojení (opět převážně bílí) aktivisté; ale tehdy? Jedinci ze SNB kvůli profitu? To asi ne, ti byli nízko. Zkorumpovaní vyšší politici? Zjevně; ale proč? kvůli lenosti řešit tehdy ne-tak-časté incidenty? Nebo kvůli profitu? Nebo snad ve snaze vytvořit rasismus a tak odvrátit pozornost veřejnosti od jejich svinstva k "náhradnímu nepříteli"? Hmm, hmm.

Pozn.: toto píši jako "bílý", jež od "romů" zažil pokus o násilnou loupež, krádež a jedno samoúčelné napadení. Negativní chování některých jedinců se ale nemá a nesmí stát hodnotícím kritériem pro všechny (viz http://cover72.net/others/rasismus.php)..

"oty" už fakt v Čechách ne!!!

(nazlobený do běla... , 31. 8. 2010 23:14)

... tak na "oty", neboli "opravdu trvale opálené" jsem čím dál tím víc naštvaný poslední dva roky, kdy nám je radnice začala houfně strkat do domu, a to tak moc, že jich tu je nyní už oficiálně 8 cikánských tlup a ještě k tomu si sem vodí další "příbuzné, přátele a známé", dávají jim klíče od sklepa a půdy, aby jakože měli kde bydlet, když se nevejdou k nim do bytů... no a na černo se napichují na elektřinu z chodby, kterou pak platíme my všichni nájemníci, kálí nám po chodbách, neb nemají jít kam na WC, devastují kdysi moc nóbl dům, a radnice Prahy 3 nás slušné a řádně platící nájemníky zcela ignoruje a neplatiče a devastátory ani nemá snahu jakkoliv vyhostit... tomu se pak říká "demokracie" jj... dle mne je to rasismus naruby - bílí jsou usurpováni menšinou, ale nic se s tím nedělá... to jsme to dopracovali národe Český - Komenský by se obracel v hrobě, neb cikáni za jeho doby na nás donášeli Turkům až je panovníci nechávali bez milosti popravovat... takže nejen Hitler, ale i dávno předtím si "věděli" s tímto póvlem rady...

jsem rom

(stanislav gaži, 26. 9. 2009 19:07)

souhlasím 85% s Jiřím Slupeckým, žiji slušně a platim daně jako každý český občan,nic méně jsem pořád rom?

Zase malinký kousek pravdy

(kastelán, 16. 6. 2009 20:49)

Ověem naši "romové" se budou zase čertit. "Cikáni" možná pochopí...
Skutečně nsjsem rasista, nevadí mi žádné etnikum které se nalézá v našem státě, mám radost, že obohacuje naši kulturu o své prvky. Zahrada, ve které by rostl jen jeden druh kytek by byla nuda. Ale běda zahradě, kde začne řádit bolševník.
Kdo chce chápat pochopí.

SNESITELNÁ LEHKOST BYTÍ
To čumíte-bílé huby
zaplatíte za mě dluhy
z vašich daní za práci
cikáni se vyplácí

Do práce já nechci chodit
starou budu nutit rodit
svinčík dělám kolem domu
jak je zvykem mnoha Romů

Kolem sebe všechno zničím
na krádeže pakáž cvičím
řádně platit nemám zájem
energie ani nájem

Kam já vkročím, kde se mihnu
stoprocentně něco švihnu
u kanálu krycí mříž
na hřbitově zase kříž

Na chlast dobrá každá pětka
něco vysouloží štětka
a podpora v řádné výši
blahobyt mě značně zvýší

Zničený byt prodám tady
v létě letím do Kanady
tam dostanu další mamon
já si žiju jako baron

Až přiletím zase zpátky
nárok mám na ušlé dávky
a pohodu v novém bytě
v žádanější lokalitě
45562

doufam ze vas nebude vic ,vy smejdi

(vladimir, 5. 3. 2009 11:26)

9098ten kdo tohle napsal o romech (ciganech)se vsim vsudy vydi cigany jako spatny lidi red ,pred 20 lety y pred 100 lety.je pravda ze jsou cigani zli a vychcany ale nebude jich vic jak 5 % ,ceska zem byla vzdy rasisticka a bude,zadna politicka strana ani podobne organizace nemohou vyresit problem s tim co ste zacali pred vice nez 50ti lety,udelali ste z naroda hudebniku,kovaru ,kejkliru ....narod nejednotnych nazoru,cpali jste jim jak maji zit jako vy ,ale ono to nejde a podobne jako had neuze delat to samy co pes ,tak cigan nemuze zit stejne jako evropan,je to spatny ,furt chcete aby se vam nekdo podobal a kdyz ne tak at vypadne-vidte?az tady nebudou romove,na koho budete nadavat???pak se budete mlatit mezi sebou///ok/

pro Petra

(Meresjev, 4. 3. 2009 11:21)

Milý Petře...

1) Je na první pohled jasně vidět jaký jsi negramot, nemáš snad jedinné slovo správně... tedy - neumíš psát

2) Článek, pod který píšeš, je k cikánům vstřícný a jeden z mála, co nevidí v cikánech nic špatného, naopak, odsuzuje chování okolní společnosti... tedy - neumíš ani číst

Takže: Písať nevieš, čítať nevieš ale rátať zřejmě hej, že? Tak jsi se pověsil na krk jiným daňovým poplatníkům, než českým... nebo mi chceš namluvit, že pracuješ? :)))

ste normali smejdi

(petr, 4. 3. 2009 0:27)

taj ja vam neco povim to co tu ctu sou uplni kravini to jak tam popisujete cikani a co jim budete delat ale povym vam jedno vi a vas stat jako ceska republika budete vzdi jen malej a osmudlanej kousek namaoje kterej to v zivote nedotahne daleko ste jen pro ostudu vy i ceska republika sem rat ze tam nejsem protoze sem rom a ceska republika mi delala jen ostudu a kazila me jmeno stidim se za moji zem jeto ostuda fuj ati lidi sou tam jak zebraci zadluzena a spinava ceska republika no des a hruza a nato ze sem rom tak mi cech nemuze cuchnout ani knoze diki bohu ze tam neziju ....

!PRO KASTELÁN!

(ANSI 1992, 3. 2. 2009 5:07)

"ASI TEDY JSEM RASISTA" ha!Si jenom další blbka..že si ničeho nedosáhla je jenom tvůj problém..řekni mi,co by se změnilo,kdyby se ta vaše DS dostala do vlády....stejně bys musela chodit do práce jak trubka,abys měla peníze..platit daně atd. nebo bys snad dostala luxusní barák,auto,tučný konto??Prober se...vim že některý cigáni se neuměj chovat,sou líný..ale takoví nejsou jenom cigáni..pak sou taky lidi,který třeba práci chtěj,ale nikdo je nezaměstná,protože tam sou takový vypatlaný paka jako ty.....potom si stěžujte no..nikdo ti nebrání v tom,aby si pracovala a žila slušně,vždyť to přece můžeš..neřek bych,že za tebou někdy přišel cigán a zakazoval ti práci nebo snad jo? Zamysli se nad tim,pač meleš úplný hovna...akorát se před náma normálníma lidma strapňuješ...ty vaše keci stejně nikdy nikam nevedou..je to jenom"chceme žít slušně,pracovat a cigáni nám v tom brání" HA!píčovina...a furt dokola!!Potřebujete všichni psychyatra...a pořádnej černej klobás do huby meheh..
PEACE;)

Dopis k tématu....2.část

(Kastelán, 28. 1. 2009 21:30)

Asi tedy jsem rasista. Tohle už přeci není možné !!!! Cítím obrovský vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a svobodu? Aby se Ti, kteří poctivě pracují a žijí měli dobře. Čeho jsem já a mě podobní dosáhla? Ti kdo poctivě pracují a žijí, živí líná, sprostá a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno , že je živí špatně.

Příští volby jsou pro mě jasné - DS, Národní odpor, kdokoliv, kdo s tímhle "bordelem" tady zatočí, ano budu volit i neonacisty. A píšu to s plným vědomím odpovědnosti za tuto mou volbu. Před rokem 1989 byli utlačovaní lidé za své názory, ale dnes jsou utlačovaní za to, že chtějí pracovat a žít slušně. Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty, co by měla sama trestat a zavírat.
Je mi z té naší slavné demokratické společnosti a z našich "nerasistických" politiků na zvracení.

Na další shromáždění v Litvínově pojedeme. Já, manžel, synové, jejich kamarádi, naší známí....LIDÉ, kteří žijí jako LIDĚ tuto naši podporu potřebují vidět.
A vůbec nečekám, že se cokoliv změní. Naši politici mají teplá místečka a za zády EU.
Ale na každého se vaří voda .............Jednou, pane Langře, Topolánku, Paroubku a ostatní mocní, budete i Vy a Vaše děti žít v takovém ghettu. JEJICH životní prostor se totiž bude neustále rozšiřovat a práv přibývat.
Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby jste se toho dočkali brzy. A Vaše ženy se z nákupu vracely uličkou černé v ě t š i n y po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Pak, aby jste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní - toto lidové umění naší utiskované menšiny a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy.
Opravdu si to neumíte představit, nebo máte pocit, že Praha je daleko?
Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří v Janově zasahovali? Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání? Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl v Janově? Děkuji za JASNOU odpověď jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi "bílých" a "černých" ?

Dopis k tématu co mi přišel e-mailem

(Kastelán, 28. 1. 2009 21:29)

Pane ministře,
mám dva syny, je mi 45 let. Bydlím ve vesnici u Teplic. Nemám ve svém okolí žádnou romskou rodinu. Jsem šťastná, že nemusím žít v beznaději jako obyvatelé Janova. V roce 1989 jsem byla na všech demonstracích v Teplicích a v Praze a moc jsem si přála demokracii a svobodu. To, co se teď tady na severu děje je horší než tenkrát.

Svoboda nekončí tam, kde začíná nesvoboda druhého, Policie chrání (s prominutím) grázly před slušnými lidmi.
Copak je to nesplnitelný sen - chci, aby ten, kdo nechce pracovat, klidně umřel hlady.
Ten, kdo si zničí byt, uřízne topení, ať zmrzne. Co se stane mě a mým dětem jestliže:

Nebudeme pracovat.
Nebudeme platit nájem.
Budeme na Cikány vykřikovat rasistická hesla.
Budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí.
Budeme obtěžovat cikánské rodiny hlukem, smradem.
Budeme krást.
Uřízneme si topení a rozbijeme okna.

My - budeme bezdomovci, chcípající hlady. Vyčíslí nám dluhy za zničený byt a na krku budeme mít trestní oznámení za hanobení té jejich slavné rasy.
A budeme se za vše stydět.

Oni - tmaví a ukřičení - dostanou nový byt, sociální dávky, nové zařízení bytu a ochranu policie. A budou vykřikovat jak pro ně stát nic nedělá.

Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky pro postižené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce stojí taková normální cikánská "rodina"? Nestydíte se, páni a dámy tam "nahoře" kdo o nich rozhodujete. Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a soused od vedle si bude shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna?

hulk

(xxxxxxxxxx, 25. 11. 2008 12:24)

A ty co si porad stéžujes ze cikani maji vic než ty co chodis do práce.tak musíš víc šetrit a neprochlastat za pivo denně 500kč.to si pak nestěžuj,nebo běž do takový práce kde si nebudeš stěžvat na peníze,kretene.

věčný analfabetové

(colalocova limonada, 25. 11. 2008 12:16)

Pořád si jen stéžujete na cikany.Jste tady o 99,9procent víc bílých a pořád máte keci.Kdyby jste si hledéli každej svých starostí tak by tady nebylo takových kretenu jako jste vy.Pořád řešíte bílej a černej.A co takhle:fialovej,ružovej,modrej,jahodovej,kakaovej.hm????co ted na to vy chytráci.

pro Honzu

(Katrin, 23. 11. 2008 12:04)

Ono to je tak, že málokdy ten lepší pozvedne toho horšího, spíše ten horší stáhne na dno toho lepšího. Jinak s tebou ve všem souhlasím a ten magor co tu psal tím capslokem, to asi v Dobřanech měli kurz PC :))

...

(Honza, 10. 10. 2008 15:59)

Co? Chceš-li něco efekivního dělat, snaž se o problematice otevřeně a přitom s úvahou mluvit a vzbuzovat v lidech zlobu ne na stát (ten za to nemůže), ale na ty jejich pseudoochránce a média, která na zprávách o tom, jak je někde nutí platit nájemné, vydělávají. Že jsou naše zákony napsány tak, aby potíraly činnost nácků apod. a přitom umožnují podvratným živlům parazitovat, to je smutné, ale nikdo to nezmění. Proč? Hned by byl včetně zbytku vlády za rasistu atd. a v dalšším období by si už neškrtl.

...

(Mates, 4. 10. 2008 13:31)

Tak ale co mame delat? V Americe ty hispance aspon vyhazujou. Tam kdyz udelaj pruser tak dou proste sedet nebo je vyhodej a kdyz nemakaj tak letej taky. Tady si nepracujici cigani zijou lip jak pracujici slusny lidi. Co je to pak za stat?

Ehm

(Honza, 28. 9. 2008 17:00)

Pánové Mates Dany, zkuste se nad tím protlačením názoru občanů zamyslet: pokud by to někdo ze stávajících politiků zkusil, okamžitě by byl na první stránce všech novin, ve zprávách TV NOVA apod., jaký je rasista, že je vláda fašistická apod., že chce zase nějak diskriminovat ty naše andílky, tzv. romy. V tu chvíli by většina (ta jednodušší a bohužel větší část) občanů začala spolu s nimi a pseudoochránci „romů” na vládu nadávat a dělet z té pakáže mučedníky.

ŘEŠENÍ

(Dany, 21. 9. 2008 23:39)

Co můžeme my jako občané vlastně odělat? Aby nás nezavřeli za rasismus? Je nějaká cesta, jak to protlačit na povrch? protože čekat, že to někdo udělá je hloupost.je to jako ve škole...když utečou 2...hurá na ně...když uteče celá škola? v podstatě se nikomu nic nestane, akorát budou povídat a kecy kecy, a to snad vadit nebude ne? ať si kafraj...Zavřít 80% občanů ČR je nemožné...přiznejme si..i 30% je nemožné! TAKŽE? je tady nějaký právník, který už toho má dost? Existuje cesta, jak to udělat bez toho, aby to byl rasismus?

pro cerneho honzu z ostravy

(Mates, 2. 9. 2008 20:19)

Mily Honzo. Nemate dost pracovnich prileziosti? A vis proc? Protoze jste lini si dojit na urad prace a tak radsi berete davky (pripadne si privydelavate prodejem drog a kradezemi), je pravda, ze nejsou jen neslusni cikani, par ''normalnich'' znam ale kdybych to mel staisticky vycislit je 1z30 cikanu slusny (slusny = LEGALNE pracuje, neposila svoje deti krast, nepase s prominutim kurvy kde to jde ). Kazdy den potkvam nekolik skupin romu (jak mladistvych tak dospelych ba i malych deti),kteri me i pres muj viditelny odpor proti rasismu a fasismu, stale otravuji vyhruzkami, ze jestli jim nedam cigaro tak mi rozbiji hubu. Jak rikam, jsem proti rasismu ale s cikani jsou bohuzel vyjimka. Sami si o rasismus rikaji! At se nedivi ze je nikdo nema v lasce kdyz dokazi akorat buzerovat, podvadet a fyzicky napadat okoli. Chtelo by to uz konecne nekoho rozumneho do vlady, aby prosadil nazory NAS, slusnych obcanu.

cikani

(betina, 29. 8. 2008 19:09)

je to tady dobry no ale lepsi by bylo kdyby tady bylo napsany vsechny slova cesky a vedle toho cikansky to by bylo perfektni tak to prosim udelejte dekuji

Co se rozkřikuješ, analfabete primitivní

(Honza, 12. 7. 2008 13:19)

Reakce na toho kreténa, co mě označil za debila.

Máš ho malýho? Ještě že se medá v komentářích nastavit písmo tučně, co?

Chodil jsi vůbec někdy do školy? I Cikáni píší lépe než ty.

O obsahu těch tvých žbleptů se ani nedá bavit, když ti tvá duševní slabost nedovoluje pochopit obsah mých slov ani napsat odpověď na adekvátní úrovni.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »