Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo zadlužil republiku?

16. 6. 2007

ČSSD často tvrdila, že žít s nulovým státním dluhem, či dokonce s vyrovnaným státním rozpočtem bez zadlužování, nelze. Dluh  sama s veselou myslí vyráběla, zvyšovala a snižování prostě prohlásila za nemožné. Vyrovnaný rozpočet je prý fikce nedůstojná civilizované země.

 

Čím dluh vytvářela? V první řadě ničením pracovních míst. Místo aby usnadnila střední a drobné podnikání, házela živnostníkům klacky pod nohy. Sama se zbavovala lidí platících daně do státní kasy, a naopak vyplácela velké sumy z eráru na podporách v nezaměstnanosti a sociálních dávkách. Na začátku vlády sociální demokracie v roce 1997 byl počet nezaměstnaných 3 procenta z práceschopného obyvatelstva. Na konci vlády ČSSD byl 10 procent.

 

Nejrůznější investiční pobídky jako daňové prázdniny pro velké firmy se staly krátkodobým hybatelem ekonomiky. Jenže – až skončí období klidu a dojde na lámání chleba, kolik firem bude ochotno daně platit? Neseberou se a nepřesunou na jih či východ, kde je levnější pracovní síla i výrobní náklady?

 
Následoval superpopularizační krok - vyplácení vyšších sociálních dávek a přídavků všem možným voličům. Socdem rozhazovala plnými hrstmi, aby si koupila hlasy, ale nestarala se o to, kde budou peníze chybět a odkud se do státního rozpočtu doplní. Vláda stylu „po nás potopa“ se nedá praktikovat donekonečna, ale lidé se namlsají a po pár letech vlády jiné partaje, která zvýší daně a dávky zkrouhne, budou opět rádi volit štědře platící sociální demokracii.
 

I kdyby se současné vládě povedlo vyrovnat rozpočet okamžitě tak, že by se dluh už nezvyšoval, budeme my i naši potomci ročně platit padesát miliard pouze úroků dluhu, který tady nadělala vláda ČSSD. Z toho také plyne, že KAŽDÝ OBČAN ČR VČETNĚ KOJENCU DLUŽÍ 100 000,- KČ.  

 

Osm let vlády ČSSD přivodilo naší republice závazek, který budeme splácet minimálně dvě generace. Dovolíme jí, aby ke svým dluhům vršila další, nebo jí odsuneme na smetiště dějin?( kk )

Linkuj.cz!
 

Komentáře

Přehled komentářů

karol

(don dominique, 31. 5. 2007 10:11)

Např Smlouva o provedení práce !!!! Sám jsem na tuto smlouvu kolikrát pracoval a žádný problém s minimální mzdou nebyl !!

to Karla Císařová

(No. 1, 31. 5. 2007 10:11)

no je vidět že jsi oddaná modroptákovina. Ale táááááááááááááák blbáááá.Si to po sobě přečti a uvažuj nad významem slov.

don dominique

(Karolína, 31. 5. 2007 10:06)

Opravdu? I když zákon nařídí, že KAŽDÝ, kdo je zaměstnaný, musí dostat mininální mzdu? Není ta smlouva porušení daného zákona či dokonce pokus o podvod?

pro karolinu

(don dominique, 31. 5. 2007 9:59)

To se dá vyřešit sepsáním vhodné smlouvy !!!

don dominique

(Karolína, 31. 5. 2007 9:50)

Querida, to není vlivem minimální mzdy, ale toho, že si zaměstnanci neumí prosadit svoje práva. Odbory nic neřeší.
Minimální mzda by byla aspoň malinko rozumná v tom případě, kdy by byla nastavená za určitý počet hodin za měsíc, a to není. Zaměstnám - li někoho na hodinu denně, musím mu i tak platit minimální mzdu, a pracuje 30 hodin v měsíci. Není to na hlavu?????

Cedře,

(Karolína, 31. 5. 2007 9:47)

bankovní socialismus by byl, pokud by to byly transfery a ne půjčky. Koneckonců půjčit si od banky mohl každý, nebo téměř každý.
Roztříštění vlastnictví - ty jsi pro příkazovou ekonomiku? Myslíš vážně, že se tříštilo vlastnictví státu???
To se zahraničními investory snad raději budu považovat za hloupý vtip. Místo aby se podporovali domácí živnostníci, kteří investují svoje zisky tady, budeš miliony cpát cizincům, aby si za ně zvelebili svojí zemi?
A jestli se ti, chlapče, zdá, že živnostníci platí málo, tak se podívej už jen na to, kolik do státní kasy odvádí za své zaměstnance a šetří úřadu práce. Nemluvě o jejich daních je tohle suma jako Brno.
Když už jsme u hi - tech technologií, rozvíjí je vláda v každém civilizovaném státě. Pokud jde o hi - tech vhodnou do výroby, nejeden soukromník, který na tom je dobře, si udělá ve větší firmě výzkumné oddělení. Jméno Gates ti asi nic neříká, vid?

????

(don dominique, 31. 5. 2007 9:37)

Ano ale autor zapomel napsat kdo ten dluh nastartoval !
dál minimální mzda je důležitá , vem si že pracuješ celej měsíc a příjdeš si pro výplatu a je ti řečeno že podnik špatně hospodařil takže dostaneš jenom 2 tisíce a nestěžuj si ! a co teď ???
Víš měl/a by ses zamyslet nad objektivtou tvých článků !

pro Karlu: Děkuji za nadávky

(Cedr, 31. 5. 2007 9:37)

- hezky to vypovídá o Vás a Vám podobným modrákům.
Každý bohužel může být nemocný a rakovina většinou nedá ani na zdravý životní styl. Kromě toho, tento "živnostník" má jistě rodiče nebo prarodiče, pokud je to mladý hujer, kteří potřebují díky svému věku větší péči. Každý zdravý na ní svým pojištěním přispívá.
Nejsem proti živnostníkům, jsem proti jejich nesmyslnému zvýhodňování, protože je spousta činností, které efektivněji zajistí firma se zaměstnanci.
Kdo údajně podniká a ani se neuživí, něco dělá blbě.

Přeji hezký den, Karlo

pro Cedr!

(Karla Císařová, 31. 5. 2007 9:17)

No tvá reakce je typicky bolševická:

1/ nemocenskou si opravdu většina živnostníků neplatí, ale taky žádnou neberou, a k doktorovi jdou už opravdu, když jim něco je, a ne s každou rýmou
2/ sociální pojištění platí podle příjmů, jako každý zaměstnanec!
3/ platí povinné daně i z příjmů, které vůbec nemají, a proto se stala tato "populistická novela" likvidační pro mnoho z nich, takže někteří přestali zaměstnávat členy své rodiny a tito přešli tak na pracovní úřad, a berou soc. podpory, dále mnoho z nich odešlo do předčasného důchodu, a další si rovněž stoupli do fronty na trhu práce!

JSI HLOUPÝ A NEVZDĚLANÝ A PÍŠEŠ JEN KOMUNISTICKÝ POPULISTICKÝ HNŮJ!

A tu o Červené Karkulce znáte?

(Cedr, 31. 5. 2007 9:01)

Kromě jednoho čísla - tj. dluhu na obyvatele jsou vše ostatní lži i v číslech, která se dají ověřit (nezaměstnanost).
Pád Klausovy vlády 1997 byl způsoben:
bankovním socialismem - půjčky krachujícím podnikům, neúspěšným podnikatelům apod. Cena 600-800 miliard - většina současného dluhu.
roztříštění vlastnictví kuponovou privatizací (pouze politický tahák na volby)
nerestrukturalizací podniků v souvislosti s předchozím - nízká nezaměstanost byla špatná
nulovou podporou zahraničních investorů
špatnými zákony

To se vše podařilo napravit. Uvědomte si, že takzvaní živnostníci platí v průměru polovinu toho, co obyčejný zaměstnanec na sociálním a zdravotním pojištění. Oni si ani nezaplatí to, aby mohli být nemocní (navštivte stránky statistického úřadu, než budete něco příště psát).
Většinu hitech činností nelze provádět jako živnostník, protože to je neefektivní.

Takže vypněte modrou clonu a prosím začněte myslet.

Super článek

(Úžasňák, 31. 5. 2007 8:25)

Super článek. Jenže nejen, že každého zadlužili, ale naučili žít na dluh i většinu lidí a dokonce i ty co na to nemají, stejně jako tenhle stát....

Vrcholek ledovce

(Karla Císařová, 31. 5. 2007 8:11)

Ano, a to tento dluh je pouze vrcholkem ledovce, daleko horší je, že nejméně jedna dospívající generace se nenaučila pracovat, nevytvořila si návyk ráno vstát a jít někam, kde ho potřebují, a kde když nepřijde, bude chybět. Ti nejšikovnější odešli do zahraničí, ti méně šikovní pracujou ve službách v různých soukromých firmách, ti aspoň trochu schopní kancelářské práce se flákají na úřadech, a dělnická třída? Je na sociálních dávkách a pracovat se nikdy nenaučila, a už asi i těžko naučí!!! Na Slovensku na to mají krásné přísloví: Ohýbaj ma mamko, dokud já jsem Janko, až já budem Jano, neohneš ma mamo!
Myslím, že to byl i záměr vlády ČSSD - vytvořit si socky, jako své budoucí voliče!
Autorům tohoto webu: Děláte záslužnou práci, díky.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4