Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo zadlužil republiku?

16. 6. 2007

ČSSD často tvrdila, že žít s nulovým státním dluhem, či dokonce s vyrovnaným státním rozpočtem bez zadlužování, nelze. Dluh  sama s veselou myslí vyráběla, zvyšovala a snižování prostě prohlásila za nemožné. Vyrovnaný rozpočet je prý fikce nedůstojná civilizované země.

 

Čím dluh vytvářela? V první řadě ničením pracovních míst. Místo aby usnadnila střední a drobné podnikání, házela živnostníkům klacky pod nohy. Sama se zbavovala lidí platících daně do státní kasy, a naopak vyplácela velké sumy z eráru na podporách v nezaměstnanosti a sociálních dávkách. Na začátku vlády sociální demokracie v roce 1997 byl počet nezaměstnaných 3 procenta z práceschopného obyvatelstva. Na konci vlády ČSSD byl 10 procent.

 

Nejrůznější investiční pobídky jako daňové prázdniny pro velké firmy se staly krátkodobým hybatelem ekonomiky. Jenže – až skončí období klidu a dojde na lámání chleba, kolik firem bude ochotno daně platit? Neseberou se a nepřesunou na jih či východ, kde je levnější pracovní síla i výrobní náklady?

 
Následoval superpopularizační krok - vyplácení vyšších sociálních dávek a přídavků všem možným voličům. Socdem rozhazovala plnými hrstmi, aby si koupila hlasy, ale nestarala se o to, kde budou peníze chybět a odkud se do státního rozpočtu doplní. Vláda stylu „po nás potopa“ se nedá praktikovat donekonečna, ale lidé se namlsají a po pár letech vlády jiné partaje, která zvýší daně a dávky zkrouhne, budou opět rádi volit štědře platící sociální demokracii.
 

I kdyby se současné vládě povedlo vyrovnat rozpočet okamžitě tak, že by se dluh už nezvyšoval, budeme my i naši potomci ročně platit padesát miliard pouze úroků dluhu, který tady nadělala vláda ČSSD. Z toho také plyne, že KAŽDÝ OBČAN ČR VČETNĚ KOJENCU DLUŽÍ 100 000,- KČ.  

 

Osm let vlády ČSSD přivodilo naší republice závazek, který budeme splácet minimálně dvě generace. Dovolíme jí, aby ke svým dluhům vršila další, nebo jí odsuneme na smetiště dějin?( kk )

Linkuj.cz!
 

Komentáře

Přehled komentářů

ježíši, done Dominiku,

(Karla Císařová, 31. 5. 2007 11:01)

jak může být někdo závislý na politické orientaci?
Opravdu jsi směšný :)))))

pro máju

(don dominique, 31. 5. 2007 10:58)

BEZ urážek prosím !!!
Prosím Admina aby takovéto příspěvky buď mazal nebo nedopustil vůbec jejich zveřejnení !

pro atlana - admina

(don dominique, 31. 5. 2007 10:56)

nezávislý na politický straně možná ale na politické orientaci rozhodně ne !

Tome, seš holt debil! :)))

(Mája, 31. 5. 2007 10:55)

pro všechny

(Atllan - admin, 31. 5. 2007 10:53)

Nejsme web ODS - jsme nezávislí na jakékoli politické straně, více o nás v Googlu - googluj Atllanka :)

Fakta

(honza, 31. 5. 2007 10:52)

Tomáš... Nejsem si zrovna jist,jestli zatnutá sekera socanů je polopravda, nebo polofašounskej závan.Lidé s názorem tvého typu zastávají heslo "pokud to není přímo z mojí kasy,tak ať se klidně dluží" Chyba je,že si to vy lopaty uvědomíte,až půjdete do důchodu v osumdesáti,ale nemám strach,že by jsi se nějakého dožil.

pro Tomáše

(don dominique, 31. 5. 2007 10:45)

ODSáckej web = ODSácký články , tak vo co go ?

:))

(Tomas V., 31. 5. 2007 10:41)

Tvurce techto stranek by se mel lecit, jeho clanky tu jsou neobjektivni, plne zkreslenych informaci a ke vsemu ignorujici mnoho historickych i politickych fakt. Jako portal pro demokratiskou diskuzi je to spise vysmech vsem nezmanipulovatelnym a svobodne smyslejicim lidem. "Fakty" a clanky, ktere tu jsou prezentovany jsou nesmyslne a polovicate. Nehlede, ze z nekterych zavani fasismus, ... cele je to o postoji a smysleni fanatiku z rad ODS.

karol

(don dominique, 31. 5. 2007 10:35)

ty taky !

Domi

(Karolína, 31. 5. 2007 10:32)

máš mail :-)

Miláčku federalisto,

(Karla Císařová, 31. 5. 2007 10:31)

jaké téma ti tu chybí? je tu tolik Rubrik, a tolik témat, od islámu přes KSČ až Číně, rovněž humor, videa - co ti tu proboha chybí?
Já sem také chodím číst, a víš ty, že tato stránka existuje teprve měsíc, a že neznám tak plodný nevýdělečný jiný web? Nebo ty tu snad vidíš blikající reklamy? Mysli proboha!
Více takových lidí, a webů o to o tom fašizmu to asi nemyslíš vážně,viď?
Nebo tys neviděl rubriku Nacismus?
A na blogách co na ně odkazují jsi byl? Málo? Pořád málo?

karol

(don dominique, 31. 5. 2007 10:28)

jj sg5xxx@seznam.cz

Domčo

(Karolína, 31. 5. 2007 10:27)

jsem taková holka pro všechno v jedný firmě a teď je chvíli volno tak si čtu co kde novýho. Máš mail?

to federalista

(don dominique, 31. 5. 2007 10:26)

s tím prvním příspěvkem souhlasím s tím druhým už moc ne, nechci nikoho kritizovat ( jeho osobnost ) když ho neznám !

atllanka.estranky.cz

(federalista, 31. 5. 2007 10:21)

Už dlouho sleduju tenhle web a přijde mi to tak, jako by ho v lepším případě řídil nějaký mladý konzervativec, v horším nějaký fašoun. Témata jsou jednostranná, neobjektivní a často zaměřena na jediné: kritiku levice, popř. nějakých menšin...

Myslím, že dnes - v 21. století - je to trochu smutné...

karol

(don dominique, 31. 5. 2007 10:20)

Říká se tomu Prodej a serivs IT ale já tomu říkám flákárna u IT !!! nikde žádnej zákazník tak se nudim ! A co děláš ty ????

Domčo

(Karolína, 31. 5. 2007 10:18)

já jsem taky v práci. :-) Co děláš, že nemáš do čeho píchnout?

Hm hm hm

(federalista, 31. 5. 2007 10:18)

Dlužíme hodně, to je fakt, ale ne víc než průměrná evropská země. Co je problémem, je rostoucí deficit rozpočtu, nikoliv dluh...
Ten by byl bez problémů pokryt příjmy ze státních podílů ve firmách. ČR ale žádné nemá, protože v 90. letech prostě MUSELO dojít:
a) k velkorysému odevzdání východních odbytišť západním firmám, které nebyly nahrazeny odbytem na západě, kde již byl trh nasycen. To se rovnalo ztrátě zisku a konkurenceschopnosti. Díky tomuto mohla mít státní kasa dlouhodobý příjem, který ji dnes chybí.
b) divoká privatizace - jako výsledek výše napsaného. Privatizace rozjetá p.prof. Klausem -"odborníkem na všechno"- která nebyla dostatečně legislativně ošetřena byla pro Klause nutností v jeho ekonomice "za každou cenu vyrovnaného rozpočtu". Rozpočet by byl v těžkém deficitu už v 90. letech za Klause, čemuž se ale Klaus ubránil (aby neutrpěla jeho pověst) rozprodáváním státního majetku (více či méně rentabilního) - lidově zvaném "privatizace".

Pokud má dnes ČR rostoucí deficit, není to jen chyba socanů. Naopak je to především vina ODS, ať už té minulé nebo té současné (neudělala reformy, které slíbila a deficit vzrostl ještě víc. Když socani končili, tak byl rozpočet v 3-procentním deficitu. TAK VO CO GO?!)

karol

(don dominiqu, 31. 5. 2007 10:16)

Jsem v práci a neni do čeho píchnout ! tak prolejzam všechny stránky co znam a čtu a píšu a tak furt dokola ! :D co ty ?

Domčo

(Karolína, 31. 5. 2007 10:14)

OK - test zda se fakt orientuješ :-D A co jinak děláš?