Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo zadlužil republiku?

16. 6. 2007

ČSSD často tvrdila, že žít s nulovým státním dluhem, či dokonce s vyrovnaným státním rozpočtem bez zadlužování, nelze. Dluh  sama s veselou myslí vyráběla, zvyšovala a snižování prostě prohlásila za nemožné. Vyrovnaný rozpočet je prý fikce nedůstojná civilizované země.

 

Čím dluh vytvářela? V první řadě ničením pracovních míst. Místo aby usnadnila střední a drobné podnikání, házela živnostníkům klacky pod nohy. Sama se zbavovala lidí platících daně do státní kasy, a naopak vyplácela velké sumy z eráru na podporách v nezaměstnanosti a sociálních dávkách. Na začátku vlády sociální demokracie v roce 1997 byl počet nezaměstnaných 3 procenta z práceschopného obyvatelstva. Na konci vlády ČSSD byl 10 procent.

 

Nejrůznější investiční pobídky jako daňové prázdniny pro velké firmy se staly krátkodobým hybatelem ekonomiky. Jenže – až skončí období klidu a dojde na lámání chleba, kolik firem bude ochotno daně platit? Neseberou se a nepřesunou na jih či východ, kde je levnější pracovní síla i výrobní náklady?

 
Následoval superpopularizační krok - vyplácení vyšších sociálních dávek a přídavků všem možným voličům. Socdem rozhazovala plnými hrstmi, aby si koupila hlasy, ale nestarala se o to, kde budou peníze chybět a odkud se do státního rozpočtu doplní. Vláda stylu „po nás potopa“ se nedá praktikovat donekonečna, ale lidé se namlsají a po pár letech vlády jiné partaje, která zvýší daně a dávky zkrouhne, budou opět rádi volit štědře platící sociální demokracii.
 

I kdyby se současné vládě povedlo vyrovnat rozpočet okamžitě tak, že by se dluh už nezvyšoval, budeme my i naši potomci ročně platit padesát miliard pouze úroků dluhu, který tady nadělala vláda ČSSD. Z toho také plyne, že KAŽDÝ OBČAN ČR VČETNĚ KOJENCU DLUŽÍ 100 000,- KČ.  

 

Osm let vlády ČSSD přivodilo naší republice závazek, který budeme splácet minimálně dvě generace. Dovolíme jí, aby ke svým dluhům vršila další, nebo jí odsuneme na smetiště dějin?( kk )

Linkuj.cz!
 

Komentáře

Přehled komentářů

Prispevatele do diskuznich "krouzku"

(Tomas V., 31. 5. 2007 13:51)

Neco k mistnim prispevovatelum a ne jen mistnim. Domnivam se, ze vetsinou jsou tyto diskuze k nicemu. Nejvice totiz prispivaji dle meho usudku lide, kteri vyuzivaji anonimitu internetu a veku. Dovolim si prehanet, ze 80% vsech prispevovatelu jsou deti a dospivajici mladez, ktera jse stale zavisla na rodicich a jejich kapesnem. Nikdy nebyli u voleb, nemaji zadne povinnosti a existencni starosti, nehlede, ze v zivote poradne nepracovali a o politice vi teprve uplne prd. Papouskuji tu maximalne nazory a "znalosti", ktere nekde zaslechli a hlavne jsou pak zmanipulovani necim, nad cim si nedokazi udelat vlastni usudek. Diskutovat s ditetem, kteremu je 14, 15 let, ne-li men,e o politice vazne nema cenu. Tito jedinci jsou fixovani na vzhled J. Paroubka a to, ze smazky dostali po cuni na Czechteku je jejich hlavni zast :))) Osobne poslucham techno a trance, ale na vyse uvedenou "party" bych nejel ani omylem. Z hudbou tohle ma asi tak spolecne to, jako dite ze zakladky s politikou. Tot asi muj nazor na tito "politicke" diskuze :))

Tlachy

(Aldis, 31. 5. 2007 13:49)

Velice neodborný příspěvek, který vychází pouze z hospodských keců, bez zhodnocení objektivních příčin podstaty věci.
To vše vytváří obraz o inteligenci samotného autora.

Tomáši

(don dominique, 31. 5. 2007 13:37)

Velice dobrý příspěvek ....
Kůponová privatizace byla největší loupež v dějinách česka a to navíc( a to je na tom nejhorší ) legální !

...

(Tomas V., 31. 5. 2007 13:33)

Nemohu si pomoci, ale opet jste mne tu v reakcich dosti rozesmali :) Osobne taky podnikam, ted uz tedy jako zivnostnik, ale do roku 1999 jsem byl i spoluvlatnikem s.r.o., zazil jsem 1. i 2. kuponovou privatizaci, takze mne nesnazte bavit vetickama, jak za ODS se podnikalo nejlepe a za CSSD vsichni krachuji. Osobne mam presne opacny dojem :))) Mezi nama tu nechci rozebirat kdo a za co muze, rozhodne nejvetsim prusvihem po roce 1989 bylo zrealizovani kuponove privatizace, naslednym rozkradenim statniho majetku, vytunelovanim a pripravenim lidi teto zeme o prostredky, ktere pomohli tak max. tunelarum a nepoctivcum a naslednym nalitim penez ze statniho do takto zplundrovanych fabrik apod. Jestli nejste schopni pochopit, ze toto byl zakladni kamen prusvihu pro zadluzenost CR, tak neni ani dale potreba o cemkoliv diskutovat. Neobhajuji vsechny kroky CSSD, ale vlada ODS nas vzdy privedla o nekolik let zpet.

Nehlede k prisevku pani o jejich podnikatelskych aktivitach mam jedno doporuceni, tedy spise vice. Dle meho jste si vybrala ne zrovna vhodne zamereni pro podnikani a dale bych pak rekl, ze asi Vase obchodni schopnosti nejsou nejlepsi. Prijmete tento fakt a nesvadejte to na CSSD, je to dost chaba vymluva neschopneho cloveka. Mam stejne podminky pro podnikani jako Vy a je zajimave, ze mne to nezrujnovalo.

????

(don dominique, 31. 5. 2007 13:13)

Už sem tady konečně měl zákazníka tak v poho.

pro DéDé

(Chachar, 31. 5. 2007 12:24)

to vidím, jak to jde?
:-))

pro CHCH

(don dominique, 31. 5. 2007 11:58)

A kdo říká že na netu zákazníky nehledam !!

pro Chachara

(Lucie, 31. 5. 2007 11:40)

Vy máte štěstí, že důchod ještě dostáváte, je mi dost líto dnešních třicátníků, na které důchod už nevybyde. Na reakci Cedra reagovat nebudu, jelikož bych musela být opravdu sprostá...

pro dominika

(Chachar, 31. 5. 2007 11:36)

jo, a co hledat nějaký zákazníky na netu, zatím tu akorát balíš podobnou socanskou vyžírku jako jsi sám!

pro Trapáka: Jsi trapný - trefný nick :))))

Pro chchara

(don dominique, 31. 5. 2007 11:31)

Víš já bych rád pracoval ale když neni co dělat tak s tim nic neudělam , to mám jezdit po oklí schválně rozbíjet kompy aby mi je lidi vozili opravovat ????

Tento článek je čistá lež

(Ste trapný, 31. 5. 2007 11:29)

ODSáci rozkradli a nadělali dluhy za své vlády a za jimi organizované kupónové privatizace. ČSSD tyto dluhy zdědila, tak můžem být rádi že náš stát po decimační vládě ODS nezbankrotoval. Za vlády OSS vznikly miliardové dluhy, tunely, bankroty, vše v miliardách korun. Za ČSSD to jsou spíš stamiliony.

pro Cedr

(Chachar, 31. 5. 2007 11:29)

Jsi vůůůl a nevíš zhola nic o podnikání, opravdu nic, začni a pak se vyjadřuj, bečko rudých slintů!

Lucie - věřím, mám za sebou podobnou story - šel jsem raději do předčasného důchodu, firmu zlikvidoval a 6 zaměstnanců z 8-mi nemá dodnes stálou práci - měl jsem bistro, po zaplacení státu a všech odvodů z mezd a mezd, mi zbylo měsíčně asi 6.000 a důchod mi dělá 11 !!! A nedělám nic! Super, ne?

pro lukáše

(don dominique, 31. 5. 2007 11:27)

Já nechci cenzuru pouze nemám rád vulgaritu !!
A nepřeji si označení Bolševik !

Admin nemaže pravdu

(Chachar, 31. 5. 2007 11:26)

a Mája jí má, a tak to není urážka!
Protože ty jsi debil, a ještě k tomu zaměstnanec na hovno, když se tu za peníze soukromníka nad ním ofrňuješ, bolšáne!

Lucie

(Cedr, 31. 5. 2007 11:25)

To Vaše vyprávění o podnikání je pohádka:
vydělávala jste 100000 měsíčně a najala tři lidi. Ty Vám snad měli vydělat nejméně každý dalších 60000, lépe 100000, aby jste mohla zaplatit za ně pojištění a ještě Vám nejméně půlka měla zůstat na rozvoj firmy.
Jinak jste jich přijala moc, selhal Váš podnikatelský záměr, ale neudělaly to daně, když ostatní ekonomika roste a funguje.

hele ty Dominiku niku niku...

(Lukáš Dlouhý, 31. 5. 2007 11:21)

Rozum není homosexualita,
a tvoje volání po cenzuře,
no comment - bolševiku!

dluh

(vv.vv., 31. 5. 2007 11:14)

Hlavne, ze statni dluh zavela ods ...

Lucie,

(Karolína, 31. 5. 2007 11:10)

přesně popisujete, jak ČSSD likviduje živnostníky! Bezva příspěvek, podepisuju třeba vlastní krví!!! :-)

Pro Tomáše

(Lucie, 31. 5. 2007 11:08)

Zdravim, v žádném případě nechci nikoho urážet nebo napadat. Jen chci napsat konkrétní případ, jaký na mě měl dopad vlády ČSSD. V roce 1993 jsem se začala podnikat (popisovací laser). Za měsíc práce jsem byla schopna vydělat si 100 000Kč. Něco z toho padlo na daně a podobně, ale pořád mi zbývalo dost. Zaměstnala jsem tři zaměstnance, každému jsem platila 15 000Kč/měsíc.
Pak se dostala k moci ČSSD. Musela jsem platit tak vysoké daně, sociální a zdravotní pojištění apod., že jsem své zaměstnance ač nerada musela propustit. Já sama se jen tak tak uživím, ač dělám pořád stejnou práci pro stejné lidi za stejně peněz!
Bývalí zamestnanci jsou na úřadu práce a berou podporu na kterou všichni doplácíme. Takže se ptám: Nebylo by lepší podporovat drobné živnostníky a podnikatele, kteří by si potom mohli dovolit někoho zaměstnat a stát by tak ušetřil? Podle ČSSD nikoliv. Ta dá investiční pobídku firmě, která sice na pár let někoho zaměstná, ale až jí zkončí daňové prázdniny, tak se stejně přesune na východ a co potom?!?

????

(don dominique, 31. 5. 2007 11:06)

1) jak sem psal bez urážek !!!
2) No rozhodě nejste nezávislý , to mi netvrďte !