Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gheto, ať žije gheto!

7. 9. 2007
********

********
*****


Romové chystají invazi. Budou jich tisíceTisíce Romů mohou zamířit na Západ při hledání práce a lepšího života a Evropská unie se na ně musí připravit, prohlásil samozvaný rumunský romský král Florin Cioaba.

Na výročním romské festivalu v údolí asi 200 kilometrů na západ od Bukurešti podle serveru Sme.sk řekl, že diskriminace a hlad zřejmě vyženou mnoho Romů z Balkánu na Západ.

"EU není připravena," varoval Cioaba. „Tisíce Romů z Bulharska a Rumunska opustí v nejbližších dvou letech své země a pokud EU nebude schopna integrovat je do společnosti, potom ztratí svůj význam jako instituce."

 

Romové jsou jednou z nejstarších menšin Evropy a Rada Evropy konstatovala, že jsou menšinou nejdiskriminovanější. Od vstupu Bulharska a Rumunska do EU jim už v odchodu za hranice nic nebrání.

"Všichni nenávidí Romy, i když všichni nejsme zločinci a zloději," řekl Cioaba. V uplynulých měsících italská média obvinila právě Romy a ilegální imigranty z mnohých zločinů spáchaných v zemi. Irské noviny zase psaly letošní léto o velkém táboře Romů u jedné z hlavních dopravních komunikací v Dublinu.

 

Většina evropských Romů žije na Balkáně, jen v Rumunsku jsou jich zhruba dva miliony a bojují s předsudky, chudobou a vysokou negramotností, připomněl Sme.sk.

 

Každoročně se však setkávají na festivalu v Costesti, kde se předvádějí v té nejlepší stránce. Kromě toho hledají i životní partnery pro své děti.


 

Komentáře

Přehled komentářů

Stejná práva.

(Jano, 10. 9. 2007 21:39)

Přeji si,aby v ČR si byli všichni občané rovni,aby zákony byly vymáhány na všech stejně,aby ten co pracuje se měl lépe než ten co nepracuje.

Diskriminace

(Marťas, 8. 9. 2007 12:49)

Pomoc, já jsem strašně diskriminovaný a cítím se utlačován cigánskou menšinou!!! Ale nám, sice většině, nikdo nepomůže!!! Musíme makat a cigáni budou krást, flákat se a obírat stát na sociálních dávkách!!! A kde je spravedlnost???

Cikani

(Sillencer, 8. 9. 2007 10:53)

Jo je to problem ... v Příbrami se taky potýkáme s romskou problematikou ... 20 člené party pochodují ulicema a dělají si co chtějí a policie je bezbranná ... jenže zase znám jednoho staršího roma který se živí hraním na kytaru a i mě učí a to je opravdový umělec ... je to hold nevyřešitelný problém ... jak rozlišit ty dobré a ty špatne

Všelidové referendum

(chcíplý komunista, 7. 9. 2007 10:32)

o tom jestli zavést pro cikány podmínky podobné těm z první republiky. Nesměli u sebe nosit zbraně, tedy ani nože, za to byli ihned trestáni, museli se hlásit každý týden u policajtů atd. To by jim prospělo. Jejich svědectví by nesmělo mít žádnou váhu, protože jsou prolhaní a v případě, že něco provedou si odsvěčí, že tomu tak nebylo.

Žadná diskriminace jenom vychcanost !

(Michael Last, 2. 9. 2007 16:54)

byl jsem třikrát napaden promińte jinak se to nedá!!!Zkurvenýma cigošema.Řešelo se to i na policii ale nic se jim nestalo.Vy se ohradíte když něco provedou a nebo se obrátíte na policii v případě krádeží a nic se jim nestane.Jěště si stěžují že je diskriminujeme a ubližujeme jim.Chudáčci diskriminovaný.Udělal bych jedno:zavezl bych je na nějaký ostrov a tady si žijte a starejte se o sebe a třeba se pozabijejte.Morgoši zkurvení.Cigán v práci většinou sci-fi až na nějaké vyjímky.A dát jim to co máme my žádné vyhody a že jich mají.TO JE HNUS!!!!!!.Kdyby se však někdo to snažil řešit.

srhnuti

(Kub@, 28. 8. 2007 14:39)

90% ciganu jsou flakaci, alkoholici, bezdomovci ale jsou bohati ze socialnich davek...10% chodi do prace a tu rodinu zivi...proti tem 10% nic nemam ale tech 90% bych popravil...furt si stezuji ze maji hnusne byty...ale kdyby se o ty byty starali: uklizeli, jednou zacas vymalovali..tak by ty jejich byty vypadaly dobre....ale oni nemusi nic...jenom bordel delalaji a pak si stezuji hajzlove jedni!!!

Most v Chanově nebo Chanov v Mostě?

(---, 20. 8. 2007 23:15)

V Mostě v sedmistovách, je nakvartýrovanej celej jejich slavnej Chanov. Nejsem rasistka, je mi jedno jakou barvu pleti kdo má, ale není mi jedno, že se bojím pustit děti ven před dům nebo samotné do školy.
Nikomu nic zlého, každý má právo žít, ale ne parazitovat na druhých.

Pokus o řešení cikánské otázky

(Honza, 20. 8. 2007 20:49)

Ten problém se netýká jenom jich, ale i ostatních. Také chci upozornit, že mám i vcelku pozitivní zkušenosti ( cikán na matfyzu, hodně mu to pálí a pak známý pronajal byt a je spokojen) i negativní (dorost házející po mě kameny, ještě, že jsem měl kolo, setkání v temné uličce).

1. Přídavky pro děti do 3 dítěte

2. Docházka do školy, pokud bude chybět více, než XX hodin ročně (případně počítat za 3 měsíce), zrušení sociálních dávek.

3. Povinné práce, nemusí jít ani o veřejně prostpěšné, pokud nic nebude, nebo bude špatná zkušenost, tak se jde na pole, dostane lopatu a vykopej dneska 1 m krychlový zeminy. Jde o to, aby museli něco dělat, soustavně, tedy 20 hodin týdně (normální práce je 40, aby byla alespoň nějaká motivace).

4. Kupóny na potraviny, nedělám si iluze, že by je nesměňovali, takže možná dodávat rovnou potraviny.

5. Dodržování vynucování zákona, viz kladenská hala, kde je pár hodin před tím vykázali z objektu, místo pokuty nebo něčeho podobného.

6. Vězení nesmí být flákačka, mohl by se dát bod 3 (lopata) a kdo by nechtěl dělat, tak by si pobyt platil.

Half Life 2: EP3

(The_Pretender, 20. 8. 2007 17:53)

Čóveče... Skoro jak City17... Už jen tu minuci

reseni socialnich davek

(reseni, 20. 8. 2007 13:06)

Pro vsechny, i bily dat pridavky na max 2-3 deti , od kazdeho dalsiho ditete pridavky snizovat.

lol, takhle jsem to dostala...

(anonym, 20. 8. 2007 13:04)

lol, takhle jsem to dostala...osklivej byt...ja za nej nic platit nebudu

Copak ja dostal nejakej byt zadara? Ne, platim trzni najemny, a stezuju si v TV? ne , beru to jako normalni.

Romové

(David, 20. 8. 2007 11:02)

Jistě, pan Čunek pro nás udělal hodně, když odsunul Romy ze Vsetína. To kdyby jste viděli --- nechali jste tak auto 5 minut a vrátili jste se - poškrábaný a bez antény ( popřípadně poklic, kol, či kompletně vykradený ). A zjistit, kdo to byl, je prostě nemožný. Naštěstí už jim to zbourali a je tam čisto, klid a ticho...
Co já bych navrhoval? Odmítneš nabídku k práci od UP? Dobře, ale snížíme ti sociální dávky na polovinu.

to Scarysek

(kofola, 20. 8. 2007 1:42)

Hlásím se dobrovolně k účasti na budování hraničních zátarasů z ostnatého drátu a to bez nároku na mzdu!

satelitni mestecka

(Scarysek, 20. 8. 2007 1:28)

kofola: ja bych jim zalozil stat a daroval jim do zacatku pulku statniho rozpoctu CR

Pěkné

(Makovec, 19. 8. 2007 21:12)

Nejlepší jak tam skope svojí mámu.
Fakt hnus.
Bojím se, že tu brzy bude válka mezi bílíma a alofokama

Romové

(JIM, 19. 8. 2007 19:24)

Mám stejné zkušenosti a názory jako většina diskutujících. Pokud to nikdo nezačne řešit (jakože se nikdo nesnaží - až na pana Čunka), stane se z toho veliký problém!

PS: Divím se, že mu tu kameru neukradli jak byl k ní otočený zády.

Náhoda?

(cangura, 19. 8. 2007 18:13)

proč,když běží dokument o lájoších,tak tam vystupuje žena s IQ kolem 60.To je náhoda,úmysl nebo není z čeho brát?

Oprava

(Baghar, 19. 8. 2007 16:40)

sem se na numerickej klávesnici netrefil.Pokud to vim správně tak se dáavky vydávaj 6týho.

Ach jo

(Baghar, 19. 8. 2007 16:36)

Dokument byl zajímavý,shlédl jsem všech 13 částí co sou na youtube.Jedna věc je však zarážející.Z mé zjušenosti (18 letého studenta) musím vyvrátit to že jsme se o cikánech neučili.Ba naopak,půkla hodin ZSV jde do prdele pač řešíme pořád cikány.Bohužel učitelka je taky jenom člověk a nemá s nima dobré zkušenosti,podává výuku subjektivně bez zkreslenejch informací a ty zrovna na toleranci nepřidaj.V dokumnetu nezaznělo nic co už bych desetkrát předtím neslyšel a to je smutné. Jako každý dokument i tento informoval a má véct k zamyšlení. Já přemejšlel asi tak den a nic mě nenapadlo.


1)Dávky jenom na 3 děti pak dost.Pokud bude zájem nabídnout bezplatnou sterilizaci(stejně to víde levnějš)
2) Z důvodu zvyšující se agrese žadatelů o sociálních dávek na které ani nemaj nárok ale přesto je dostanou protože ta chudinka za přepážkou pochopitelně nebude riskovat život bych nařídil ať vydává (toho 3týho) sociální dávky policie. Armáda při stavu nouze
:-))))))
3)Zavést ve vězení povinost pracovat!Aby nám tam sýkorky nechodili na zimu.
4) Pokud díě nebude chodit do školy------>sebrání sociálních dávek
5)Dopadnout a zatknout lichváře


Nedělam si iluze!!!§Celý je to taková Mission Impossible 88:Chanov

Káždý cikán má svůj osud ve svých rukou.

(SANATI, 19. 8. 2007 16:32)

Podle mého názoru, pokud někdy v nějaké budoucí době (válka , nějaká krize, atd. )nebudou cikání vyvraždění, tak problém cikán tu bude navždy. Pozor !!! Je to jen názor !!! Toto řešení bych nikdy neschvaloval !!! Ale prostě to tak je.