Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gheto, ať žije gheto!

7. 9. 2007
********

********
*****


Romové chystají invazi. Budou jich tisíceTisíce Romů mohou zamířit na Západ při hledání práce a lepšího života a Evropská unie se na ně musí připravit, prohlásil samozvaný rumunský romský král Florin Cioaba.

Na výročním romské festivalu v údolí asi 200 kilometrů na západ od Bukurešti podle serveru Sme.sk řekl, že diskriminace a hlad zřejmě vyženou mnoho Romů z Balkánu na Západ.

"EU není připravena," varoval Cioaba. „Tisíce Romů z Bulharska a Rumunska opustí v nejbližších dvou letech své země a pokud EU nebude schopna integrovat je do společnosti, potom ztratí svůj význam jako instituce."

 

Romové jsou jednou z nejstarších menšin Evropy a Rada Evropy konstatovala, že jsou menšinou nejdiskriminovanější. Od vstupu Bulharska a Rumunska do EU jim už v odchodu za hranice nic nebrání.

"Všichni nenávidí Romy, i když všichni nejsme zločinci a zloději," řekl Cioaba. V uplynulých měsících italská média obvinila právě Romy a ilegální imigranty z mnohých zločinů spáchaných v zemi. Irské noviny zase psaly letošní léto o velkém táboře Romů u jedné z hlavních dopravních komunikací v Dublinu.

 

Většina evropských Romů žije na Balkáně, jen v Rumunsku jsou jich zhruba dva miliony a bojují s předsudky, chudobou a vysokou negramotností, připomněl Sme.sk.

 

Každoročně se však setkávají na festivalu v Costesti, kde se předvádějí v té nejlepší stránce. Kromě toho hledají i životní partnery pro své děti.


 

Komentáře

Přehled komentářů

parchanti

(Kula, 19. 8. 2007 11:21)

Jak zpívají hymnu....Ještě z toho mají prdel....

Je to mor

(Č.R., 18. 8. 2007 19:07)

XXXXL

to je hrozny

(Kesil, 18. 8. 2007 15:38)

To je hrozny co Cikáni mají za výhody....za každý dítě mají několik tisíc navíc. Tak co myslíte že budou dělat. Jenom pí....aby měli prachy. Nic neplatí a všechno chtějí zadarmo. Proč to neuděláme jako na slovensku. Tam dali platový strop. to je ono. Cikáni se přestali rozmnožovat....ale za to všichni jsou zase v čechách. Udějme strop.....vždyť je to hrozný kolik jich je.....

Blázníš,Jirko?

(kofola, 18. 8. 2007 12:09)

Oni nechtějí rovnoprávnost. Oni chtějí všechno a zadarmo!

Není možný

(Jirka, 18. 8. 2007 11:20)

Nesnáším rasizmus. Ať jsem sám z 1 osminy žid. Ale tohle už opravdu není možný. Děti mi rozbili okno dejte mi nový!!!. Co je tohle za jednani. Když nám rozbili okno museli smeho platit sami. Když chtěji rvnoprávnost fajn. Ať mají stejny podmínky jak my. Ale ne řikat já rom ty mě diskrimujes. To i černoši v Americe se začínají probouzet. A uvědomují si že se musí starat sami o sebe. A dokud si to cikani neuvědomí tak na ně stále budu blbě koukat. Stale budu mit ruku na noži. Dokud si to neuvědomi. Což tímhle přistupem asi nikdy.

Proboha

(Mostečák, 17. 8. 2007 22:07)

nebořte jim Chanov, nebo je máme u nás v Mostě, a to by byla katastrofa!!!!!!!!

:-(

(Max, 17. 8. 2007 20:50)

To okno, co ji rozbili děti, by si měla zaplati ROZHODNĚt ze svého. A tu plíseň, vsadím se, že se na to nepokusila použít jediný prostředek proti plísním a hned si stěžuje. Začínám nesnášet diskriminaci ! ČECHŮ !!!!

Chudáčci diskriminovaní

(kofola, 17. 8. 2007 20:11)

Navrhuji,postavit jim za naše daně, satelitní městečka.