Jdi na obsah Jdi na menu
 


Email - napiš nám

20. 5. 2007
Chvalte nás na foru, nebo doporučujte u známých,
kritiku a připomínky pište nám :-)

klikejte zde - nebo pište na - Atllanka@email.cz


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Smith

(Laura, 17. 4. 2008 17:48)

You are very stupid !!!

Marcelo,

(Ariane, 9. 11. 2007 17:23)

je moc pěkné, že ženy mají své bazény a hřiště, když tam bez svolení svého muže či otce jít nemohou. Je moc pěkné, že se mohou v klidu modlit, ale i když se zamknou a někdo je oknem uvidí, že si při modlení sundaly burku, aby si mohly kleknout, tak jsou stejně v průšvihu. Je moc pěkné, že mají svá patra, obchody, schodiště, ale ve jméně jakého lidského nařízení rozdělujete svět na dvě poloviny, na tu s duší a bez duše, na ty všemocné a bezprávné?
Kolik je zaostalých zemí a kolik moderních? Saudská Arábie není zaostalou zemí, proč se zde ženy nezapisují ani do matrik? Irán není také příliš zaostalou zemí, proč tedy prezident zavedl oddělené výtahy a schodiště pro muže a ženy, které kdysi feudální vládce zrušil?
Žena si smí postěžovat, ale už váš prorok prohlásil, že hlasy žen jsou psí štěkání a muže jen obtěžují. Když sám zakladatel, jehož slova jsou pro vás svatá, prohlásil tohle o ženách, co si myslí současní muži?

Horkokrevný chlapi to se mi snad zdá

(Modroočka, 8. 11. 2007 18:09)

Ženský tam asi nemusej vydržet do svatby - co? Proč choděj zahalený jenom ženský teda? Proč v těch stanech neběhaj i chlapi? A masturbace - to jim taky zakazuje korán? Ten je teda pěkně vlezlej když leze až do kalhot :D

Komu to madam píšete?

(Loll!, 8. 11. 2007 10:34)

To myslíte vážně, to co jste zde napsala?
"žena si může postěžovat na nějakého muže, že na ní promluvil, v horších případech i za fyzický kontakt a hned ho odvádí policie (záleží na státu a jeho modernizaci. V zaostalých zemích, kde jsou staré zvyky denní samozřejmostí, by bylo na tyhle ženy udělena fatva, protože už jsou „nečisté“)"
No tak myslím, že k tomu není co dodat - jedině snad, že byste nám tu napsala, jak se vám to stalo, že v moderní době, v době dobývání kosmu, rozvinutého lékařství, vědy, TV a internetu vy uvěříte ve středověký pouštní kult, který odsoudí k smrti ženu jen proto, že ji obtěžoval muž? Protože ta vaše "fatwa" není nic jiného než trest smrti - víte to?
Je mi z vás až ouzko, jak se samy hrnete do záhuby, jak tu plkáte, že "Protože před islámská doba byla pro ženy ještě horší než je teď. Ženy nebyly nic jen pouhý majetek, znásilňovány, přivlastňovány a pokud se některá z nich chtěla vzpírat byla zabita. Korán jim přinesla práva a i rovnost. Samozřejmě muži jsou nad ženami, protože oni se starají nejen o ně, ale i o celou rodinu a jejich blahobytu. Proto jim Bůh dal přednost a také větší podíl dědictví, snad chápeš, že to tak je..." - Mohu se zeptat, a co je jiného dnes?
Jak se chová dnešní islám k ženě? Má stejná práva jako muž? Kdo podle Vás v muslimské rodině vaří, pere, vychovává děti, je po vůli v každou denní i noční hodinu, pracuje na poli, na zahradě, a rodí děti? Kdo smí cestovat jen když mu to pán dovolí, a kdo může být kdykoli zbit, nebo dokonce zapuzen a vyhnán? Vy nevíte, že muž není ten kdo se stará, ale ten kdo cizopasí? Že muž se vzdělává, cestuje si a žije z toho co ty slepičky doma nasnášejí? Vy nevíte, že po celodenní dřině, budete večer opět při nějaké práci (protože muslimská žena nikdy nezahálí)čekat na toho svého pána a jakmile vstoupí budete mu všestraně po vůli? Umyjete mu nohy, nakrmíte ho napojíte, poskytnete rozkoš, a pak teprve můžete jít sama neukojena spát? Vy nevíš, že Vás kdykoli zbije, že jste mu to třeba špatně udělala? Vy nevíte, že Vás kdykoli kdokoli může nařknout, že jste cizoložila či flirtovala, a vy musíte dovést 4 mužské svědky, že tomu tak nebylo? Nevíte, že žen by muselo být 8? Nevíte, že žena v islámu má cenu dobytka a ani tu kolikrát ne? Nikdy jste neslyšela o tom, že ženy páchají sebevraždy jen proto, aby unikly z toho islámského pekla? - a co třeba tohle:
http://www.atllan.estranky.cz/clanky/na-vlastni-oci/women-zeny-burka-nasili-vrazda

Zaujatost 4. část

(Marcela, 8. 11. 2007 9:06)

Tahle polemika by byla dlouhá, protože tohle téma je velice rozporuplné. Záleží na pohledu člověka. Musím říct, že na internetu najdete jen násilí, které se praktikuje, ale proč tam není zobrazena jejich kultura, která je odlišná a svým způsobem má své kouzlo.

Další chyba, kterou děláte je, že spojujete fanatiky a teroristy s islámem. Islám v dějinách, přinesl mír do mnohých území. Když si vezmete příklad u nás cikáni, někteří jsou slušní, chovají se podle pravidel společnosti, ale jsou i takoví, kteří jim tohle všechno kazí, a to z důvodu nedostatku vzdělání, zaostalosti a morálky. Přesto je házíme do jednoho pytle a jsou pro nás všichni stejní.

Zaujatost 3. část

(Marcela, 8. 11. 2007 9:05)

Dále v součastné době se situace mění a pro ženy je pozitivnější. Zásah Západu utlumil ženám pocit méněcennosti, začínají se za své práva bít, i když to není snadné. Na druhou stranu, západní svět je informován pouze nemilými zprávami, protože vždycky vyniklo to, co je špatné, ale o tom dobrém se nemluví. Mnozí nevědí, že ženy mají vlastní patra v restauracích, parky, bazény (ve velkých městech), tělocvičny, obchody, školy, kanceláře. Ženy se mohou v kancelářích zamknout, aby se mohly pomodlit, žena si může postěžovat na nějakého muže, že na ní promluvil, v horších případech i za fyzický kontakt a hned ho odvádí policie (záleží na státu a jeho modernizaci. V zaostalých zemích, kde jsou staré zvyky denní samozřejmostí, by bylo na tyhle ženy udělena fatva, protože už jsou „nečisté“). Když nastoupí žena do autobusu, muži se sesedávají na jedno sedadlo, aby měla celou sedačku pro sebe. Když se řekne, že jsou tam odhalené ženy, pro muže to znamená komplikace, nesmí se tam, pokud by tak učinil a ony by se kvůli němu musely narychlo zahalit po celou dobu by ho v místnosti pronásledovaly nenávistivé pohledy.
Také muži se podle Koránu musí zahalovat, ale v islámském světě se rozdělují muži na dvě skupiny, a to na slušné a muži na scestí (tihle muži si říkají muslim, ale chovají se v rozporu morálky a Koránu, kazí tak pověst muslimů po celém světě).

Zaujatost 2. část

(MArcela, 8. 11. 2007 9:05)

Co se týče oblečení a zahalování žen, tady máš pravé důvody, proč se zahalují. A mohu Ti říct, že se zahalují dobrovolně a dokonce chtějí. Islámské ženy se nemohou zbavit svého zahalení ze dne na den. Nosí ho z vlastního rozhodnutí, a to z několika důvodů jako jsou horkokrevní nevychování muži, kteří nesmějí mít sex před svatbou a nikdy v životě jim není dovoleno masturbovat. Dalším závažným důvodem jsou ostatní ženy v okolí, které se před těmito muži chrání svým oděvem, předpokládají, že by to tak měly dělat všechny ženy. Dalším silným vlivem je kultura, historie, zvyky a náboženství, v jehož pravidlech je zcela jasně řečeno, že dobrá žena se nevystavuje na odiv. Navíc zahalená znamená slušná a toto zahalování už panovalo před islámem, zahalovány byly pouze vysoce postavené ženy, teprve islám zajistil spravedlnost a rovnost pro všechny ženy. Také silný vliv Západu islámskou módu mění, ale ne v rozporu s Koránem.

Zaujatost

(Marcela, 8. 11. 2007 9:04)

Podle mě jsi zaujatá vůči islámu. Neměla bys házet do jednoho pytle korán, islám, šariu a lidi. Korán, který vznikl na základě Mohamedových vystoupení byl pro ženy velikým přínosem. Protože před islámská doba byla pro ženy ještě horší než je teď. Ženy nebyly nic jen pouhý majetek, znásilňovány, přivlastňovány a pokud se některá z nich chtěla vzpírat byla zabita. Korán jim přinesla práva a i rovnost. Samozřejmě muži jsou nad ženami, protože oni se starají nejen o ně, ale i o celou rodinu a jejich blahobytu. Proto jim Bůh dal přednost a také větší podíl dědictví, snad chápeš, že to tak je (viz. zmiňované důvody). Teprve pokoránská doba, tohle všechno zapříčinila. Situaci, která je dnes. Protože korán měl své nedostatky a významy, které se daly jednoduše pozměnit a přizpůsobit je právním požadavků a společnosti. Také úpadek vzdělání (určitě víš že ve 12 - 13 st. byl islámský svět centrum veškerého dění, vzdělání, obchodů aj.) zapříčinil tuhle situaci nebo 2.SV. kdy spojila dva národy, a to židovský a muslimský na jedno území (proto občanské války -> hl. příčina nedostatek vzdělání a ovlivňování lidi na vysokých pozicích).
Navíc v součastné době je arabský svět silně ovlivněn Západem, mnoho muslimů se s tím nemůže smířit, ale také mnoho muslimů se k tomu přiklání. Navíc, každý stát v islámském světě je jinak vyspělý a jinak přistupuje k těmhle problémům. Ano částečně máš pravdu, ubližování na ženách tam panuje, ale pouze v určitých oblastí. Navíc islámské státy jsou ovlivňovány kulturou a tradicích zdejších lidí (Afrika – obřízka, která je v některých státech zakázaná).


Pochvala

(Pavel, 9. 9. 2007 13:30)

moc hezké, vskutku :)

Super poučné

(Jana, 9. 9. 2007 13:29)

Zdravím a děláš to moc a moc dobře :-) Kocicka.kote:-)

Spolehni se admine

(kofola, 9. 9. 2007 13:28)

Ostatně tvé stránky všude chválím a doporučuju už hezky dlouho. Ná internetu totiž není mnoho stránek,kde člověk může najít tak dobře zpracované a podané informace.Jen tak dál a těch hloupých křiklounů na Novinkách a různých fórech si vůbec nevšímej.Vždyť to,že do tebe buší a osočují tě ze všeho možného i nemožného VŠECHNY skupiny,od fašounů až po komunisty,od židů až po muslimy,je jasným důkazem toho,že Atllanka je nestranná a objektivní. Ostatně počítadlo návštěvníků jasně ukazuje,že krom těch pár hlupáků na fórech,ostatně stále jedněch a těch samých,máš i spoustu příznivců,kteří sem chodí rádi.

Jen tak si zvracím...

(Ladislav Zelenka, 25. 8. 2007 23:30)

@Jen tak
Zvracení je často vyvoláno podmíněným reflexem. Je na každém, jak si ho vypěstuje. Vám se to u mě povedlo, při přečtení fráze "jen tak" odcházím do ústraní a potupně vrhám.

Jane

(kofola, 10. 8. 2007 13:38)

V levém sloupci jsou názvy jednotlivých rubrik,řazeny podle abecedy. Otevři si rubriku "Zábava",a tam už ten videoklip určitě najdeš.

video

(Jan, 10. 8. 2007 13:11)

Prý tu máte Video Nemám love, gadžo za to bude dole. Já ho tu nemůžu najít, kde přesně je.

pro Milan Tahovský

(Atllanka - admin, 26. 7. 2007 8:22)

Články na našem webu jsou volně k dispozici, pokud uvedete na nás odkaz, budeme jen rádi - a pokud nám napíšete kde a jak jste nás tiskl, budeme ještě radši.
Mnoho zdaru vaší práci - Atllanka & Atllan

dotaz

(Milan Tahovský, 26. 7. 2007 7:33)

Zajakých podmínek by se dal přetisknout občas článek do městského zpravodaje.Samozřejmě bych vytištění zaplatil a byl by tam i třeba na Vás odkaz.Nebo dle přání.Děkuji.

Jak mě cikáni okradli o důchod.

( Jaroslav, 21. 7. 2007 19:58)


Třikrát jsem se pokusil napsat, jak k tomu došlo.
Mám ovšem dojem, že chránít naše Cikány jako naší mnohem vlivnější polítičtí představitelé. A tak mě nezbývá, abych Vám ze srdce popřál, aby Vám ukradli důchod, který dostávám za 33 let ve slévárně.
Jarda

Jen tak

(Led, 17. 7. 2007 12:00)

Nedělal jsem si žádné iluze, ale chce se mi z vás zvracet...vymýzávání mozků jako v padesátejch letech akorát pro jiný darmožrouty!

Vtip

(Pavel, 30. 5. 2007 21:18)

Přinde paní učitelka do třídy a říká: Když mi někdo poví jméno nejvýznamějšího lověka 20. století, tak mu dám velkou čokoládu. Pepíček ví že paní učitelka volí pokaždé komunisty a tak volá: Lenin, Lenin, Lenin paní učitelko! Když mu paní učitelka dá velkou čokoládu a Pepíček se vrací k lavici tak si pro sebe říká: Promiň Rambo ale obchod je obchod!