Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žiju v alternativní realitě

8. 5. 2007

Při pár rozhovorech se známými mívám občas pocit, že žiju v alternativní realitě. Každý mi tvrdí, že nemohu tohle, či nemohu tamto, a že si svět představuji jak hurvínek válku. Jenomže ono to tak není, já věřím v to, že mohu cokoli, a poté se mi také daří dosáhnout čehokoli co si umanu.

Například dnes jsem se od kamarádů dozvěděl, že jsem v životě nikdy pořádně nepracoval. Oni mi to neřekli, jenom když jsem slyšel o tom, jaké byly jejich první zkušeností s jejich brigádami, přestával jsem věřit. Dvanácti, čtrnácti hodinové směny, kdy roznášeli pizzu či dávali do novin letáky. A nakonec si odnesli po několika takto odmakaných víkendech dva až tři tisíce korun.

Když si vezmu v úvahu, jak já flákačsky a pohodlně psával v šestnácti články do časopisů a pohodlně si vydělal totéž došlo mi, že nemám ani potuchy o životě, kteří zažije velké množství mladých. Nikdy jsem se do takových situací nedostal, ne štěstím, ale vlastní iniciativou a přičiněním. Pokud jste nikdy neviděli v počítačovém velkoobchodě ukazovat desetileté dítě s půjčeným živnostenským listem na novou zvukovou kartu, neviděli jste mě.

Ne, život nemá omezení, omezení si stavíme sami, sami si i tvoříme naší realitu. Život máme takový v jaký věříme a já věřím v život bez hranic.

V mém životě totiž žádné hranice nejsou. Když se mi češtinářka posmívala za můj pravopis, psal jsem do časopisů (díky za korektory  ;-).) Když mi angličtinář na střední řekl, že se svojí angličtinou můžu jít dělat leda zedníka, šel jsem na jazykovou školu a anglicky se naučil i bez něj. A nakonec když jsem maturoval z literatury, s které jsem na střední skoro propadal, odmaturoval jsem za jedna. Nebyla to náhoda, byla to pouze síla vůle nic víc. A také moje neuvěřitelná drzost odvyprávět zábavně obsah knihy, kterou jsem v životě nečetl s tím, že nejen všichni věřili, že jsem jí četl, ale dokonce si jim můj názor na knihu velmi zalíbil (podotýkám, že nevím ani jak ta kniha vypadala, protože jsem ji v životě neviděl).

Takže ano, žiji možná v alternativní realitě, mám zvláštní a nestandardní názory, ale všechno mi vychází. Vždy dosáhnu to co chci, a to je důležité. Zkuste se to naučit také, jděte za svým cílem a vždy si říkejte, že je to možné. Vaše šance na úspěch se pak znatelně zvýší. A nebojte se být trochu drzí, ono to mnohdy funguje. V životě člověk musí mít zdravou drzost, aby něčeho dosáhl, jinak to prostě nejde.

zdroj zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlasím

(Kuba, 8. 6. 2007 12:05)

S tou knížkou co jsi nečet, tak to jsem udělal taky měl jsem referat o knížce co jsem nikdy nečet a dostal jsem 1 prý jsem měl ten referát nejlepší a to patřím mezi ty se špatnýma známkama :-)

Přesně tak

(Miroslav, 3. 6. 2007 17:45)

My jsi utváříme svět, svůj svět! Pěkný článek.