Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZE ŽIVOTA KOCOURKOVA

24. 7. 2007

Přeskočilo Paroubkovi ze sluníčka nebo z Bushe?Přiznám se, že při každodenním monitoringu tisku mnou už dlouho nic neotřáslo tak, jako rozhovor s Jiřím Paroubkem, otištěný předevčírem v Hospodářských novinách, který najdete tady. Předseda ČSSD, zřejmě omámen náhlým záchvatem sebedůležitosti (měl zrovna před schůzkou s George W. Bushem) odhodil svou dočasnou masku bodrého státníka, který chce jen spravedlnost pro všechny, a ukázal se v pravém světle: Tedy jako zpupný, arogantní a sebestředný pitomec. Přesně takový, jako jsme ho znali před posledními volbami do Poslanecké sněmovny a co si budeme vyprávět, hlavně den po nich. K tomu ještě později.

Mistr logiky Paroubek (viz "Nemáme Grónsko, z toho vyplývá, že nemůžeme mít ani radar) našel své velké téma. Totiž radarovou základnu v Čechách. Být dnes ve vládě, byl by s největší pravděpodobností všemi deseti pro její umístění. Ostatně není žádným tajemstvím, že jednání s americkou stranou zahájili právě tehdy vládní sociální demokraté, byť to dnes Paroubek vehementně popírá, protože se mu to nehodí do jeho opozičního krámu. Dnes mu ale blaho občanů leží na srdci tolik, že dští proti vládní iniciativě síru kde může. Rozdmýchává iracionální vášně, krmené neuvěřitelnými fámami, vedle kterých všechny příšery z jezera Loch Ness tiše blednou závistí. Je to voda na mlýn bezmozků, kteří, vystrašeni k podělání, zanechali zdravý rozum kdesi hluboko ve svých zahradních hromadách hnoje a naslouchají komunistům a užitečným idiotům, placeným nejspíš íránskými penězi, typu pana Tamáše, mluvčího to iniciativy Ne základnám. Paroubek i přes to, že by se jakožto vůdce normální středoevropské demokratické strany (ano, vím že to na českou sociální demokracii nejde plně aplikovat) měl zdravým rozumem řídit, se přesto staví na jejich stranu.


Paroubkovi se evidentně zatočila hlava z toho, že se americký prezident rozhodl s ním promluvit. Těžko říct, co k tomu Bushe II. vlastně vedlo. Třeba chtěl toho exota vidět na vlastní oči. Na následující tiskové konferenci byl ostatně Quimby plný dojmů. Jak si vysvětlit jeho výroky, že "Bush byl na setkání se mnou dobře připraven" a že "pochválil i minulé vlády, samozřejmě hlavně tu, kterou jsem vedl já" jinak, než že Paroubkovi definitivně hráblo?

Pokud ano, přiblížil se zřejmě svému elektorátu až na pomyslnou dřeň. Myslím že ani průměrný volič socanů nemůže být TAK blbý (a nedělám si o inteligenci většiny jejich voličů věru žádné iluze), že by mu onehdy v červnu 2006 nezatrnulo, když se Paroubek těsně po oznámení výsledku voleb rozhodl v přímém přenosu vyvolat ducha Klementa Gottwalda. Který je zjevně, alespoň co do rétoriky, jeho největším vzorem.
Ale možná se mýlím. Možná mu tehdy většina jeho věrných tleskala. Jako když nechal zmlátit tisíce vysmažených mániček na CzechFetu. To byl, panečku, státnický zásah, to to těm feťákům Jirka hezky nandal! Třeba se lidi už alespoň podvědomě těšili na dobu, kdy stát bude rozhodovat za ně, a to i v tom smyslu, jaký jogurt si můžou ke svačině koupit (na pultech bude, jako kdysi, jen jeden druh) a kam mají jet na dovolenou (půjde to jen do spřátelených zemí Východní Evropy). Možná zdejší obyvatelé sní o době, ve které zase nebudeme mít nikdo nic a budeme si všichni rovni. Nebude pak třeba závidět sousedům, kteří si na to lepší auto, než máme my, "určitě nakradli, to je jasný".


Jinak si věru nedokážu představit reálné vysvětlení toho, že ČSSD má i přes evidentně nebezpečného psychopata ve svém čele vůbec nějaké preference - a to číslo, obávám se, není zrovna malé. A jsme zase u toho - příčinu musíme hledat sami v sobě. Je docela dobře možné, že po příštích volbách nás opět tento "pedofilní organizátor vražd" (jak Paroubek sám sebe několikrát v nadsázce nazval) povede. Budeme mít, co jsme chtěli - já například sbalená zavazadla

zdroj zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alibismus

(Kanárek, 25. 7. 2007 11:23)

Od vás taky nedá nic jiného čekat než odporný alibismus, že tvůrci těchto stránek?

Pane Kofola,

(michal, 24. 7. 2007 20:05)

má minulost je v roli diskutéra bezpředmětná.Důležitá je minulost těch ve vládě,ať už tam je ČSSD nebo ODS.Jeden moudrý pán v roce 1993 napsal:"Je velmi jednoduché báti se,že přijde bolševik s rudou hvězdou na čepici.Pak lehce přehlédneme, že už tu máme toho druhého,který má koneckonců jen trochu jiné výložky.Komunista je stranická příslušnost.Bolševik je charakterová vada.Podobně nacista,fašista."
Ani jedna vláda ještě nevedla tuto zemi správným směrem a už asi ani žádná nepovede.A co se projevu týče,na 14 let vypadá pisatel článku nahoře.Vůbec,více článků na těchto stránkách je jak vystřiženo z deníku pubertálního chlapce,mimo realitu a zaslepených nějakou ideologií,což je vždy nebezpečné.

???

(kofola, 24. 7. 2007 19:18)

Topolánkovu minulost v tomto směru neznám. Vy možná ano.Ale kdo jste vy? Co jste dělali za totáče vy,že soudíte? Že se vůbec ptám,že? Určitě jste tvrdě bojovali proti totalitnímu režimu! Tak jako ostatně všichni! Pak je ale s podivem,že když všichni režim potírali,že tady mohl tak dlouho existovat. Bojovali jste doma v kuchyni a v hospodě,ale jen tak,aby si toho náhodou nikdo nevšiml.A to ještě jen v tom lepším případě.Většina z vás těm vlajkonošům co šli v čele,jejich vlajku záviděla.Ale tebe,Michale,se to netýká. Podle toho jak píšeš jsi až porevoluční mládě. Podle tvého projevu tě odhaduju tak nejvíc na 14 let.

once more

(michal, 24. 7. 2007 17:57)

29.5.07
Česká republika: Dočetla jsem se, jak Topolánek na 1. máje bouřil proti komunistům. To na bývalého předsedu SSM v Závodě automechanizace Výstavní 8, Ostrava, syna předsedy CZV KSČ Zbrojovky Vsetín (myšleno otce M. Topolán­ka) a nomenklaturního kádra KV KSČ Ostrava sedí! Na 1. máje vždy v čele průvodu nesl sovětskou vlajku a bro­jil proti prohnilému kapitalismu. Říkali jsme mu vlajko­noš. Jako elektroinženýr neuměl číst ani v projektové do­kumentaci, ale tenis hrál výborně. Na Letné se vyjádřil, že komunisty nejlíp zrušíme, když je dostaneme z mozku všech lidí, hlavně dětí. On je ovšem výjimka, on totiž žádný rozum nemá.


:-)

(michal, 24. 7. 2007 17:54)

Pan Topolánek mi přijde jako mnohem větší psychopat.Navíc svého poskoka nazval svým Bormanem a jeho chování nasvědčuje tomu,že moc rozumu zrovna nepobral a je to jen zbloudilý předseda JZD.A víte o tom,jak před revolucí běhal v čele májových průvodů se sovětskou vlajkou? :-) Kdyby nebylo roku 1989,dnes by byl určitě stejně také členem vlády,nebo alespoň národního shromáždění.Jen by Vám nutil radar jiné země.