Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Česku je blaho muslima nade vše

31. 7. 2007

http://imagesource.art.com/images/-/Judy-Gibson/Labrador-Print-C10289847.jpegŠestadvacetiletá studentka práv Daniela Machová, která trpí následky mozkové obrny a neobejde se bez pomoci speciálně vycvičeného asistenčního psa, měla nastoupit k léčebnému pobytu v teplických lázních. Postižené dívce, která navíc před několika měsíci prodělala těžkou operaci kloubů, však bylo sděleno, že je v sezonním období v lázních nežádoucí. Důvod? Arabskou klientelu by urážel její pes, protože islám považuje psa za nečisté zvíře.

 

Pravdou však je, že Daniela se bez pomoci pětiletého labradora Evinky neobejde. Na nutnou rehabilitaci si tak bude muset počkat minimálně do října, kdy skončí lázeňská sezona. Podle ředitele Lázní Teplice Weigla totiž od 1. dubna do 30. září trvá období, pro které platí vnitřní nařízení, které nedovoluje klientům lázní brát si s sebou psy (jejich přítomnost pohoršuje muslimy).

 

Kde to žijeme? To už nám nezbývá ani ta špetka základní lidské slušnosti vůči těm nejslabším z nás? Skutečně je pro ředitelství lázní důležitější roční obrat, než zdraví vlastních občanů? Weigl argumentuje tím, že lázně si údajně nemůžou dovolit znapřátelit si arabskou klientelu, protože jsou na ní finančně závislé. Jsou snad lázně určené primárně přílivu petrodolarů pro vedení, nebo k rehabilitaci pacientů? Tohle jsou české lázně, kde platí české zákony! Hovoří někde české zákony o tom, že si pacient nesmí brát s sebou do lázní psa, pokud to jeho zdravotní stav vyžaduje? Nikoli. Tak se pane Weigle, podle toho prosím zařiďte. A vy, zákonodárci, kteří tak úpěnlivě bojujete proti „diskriminaci“, taktéž. Není právě tohle do nebe volající diskriminace?

 

Nikdy jsem si nemyslel, že jsou lidský hyenizmuz a touha po pěnězích schopny takových činů. Když jsem četl zahraniční zdroje o pomatencích, volajících po dobrovolném zahalování se evropských žen na veřejnosti (protože jinak to muslimské přistěhovalce uráží), myslel jsem si, že k něčemu podobnému u nás nedojde. Mýlil jsem se. Došlo k nečemu daleko horšímu. Zdraví nemocného člověka musí ustoupit blahu muslima.


Viz. také reportáž v TV NOVA


autor Ondřej Šlechta - zdroj zde


Linkuj.cz!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Berana

(Indil, 10. 8. 2007 17:52)

Šátek - no a? Možná pro tebe. Mně nevadí, když ho mají na hlavě. Vadí mi, když nutí i mně, abych ho na hlavě nosila. Další věc je, že ženy se zahalují, aby muže nedráždily k neřestem - protože muži se ovládat nemusejí, ženy se musí zahalovat. Žena podle nich nemá duši, což je fakt výborný názor, zvláště v evropském prostředí. Takový úžasně tolerantní.

Co se týče toho extrémismu, který je dneska populárním tématem - budu citovat jistého experta na tuto problematiku, který nedávno mluvil na 24 v komentářích - "V Německu se k extrémismu hlásí pouze 1 procento všech muslimů. Musíme si ovšem uvědomit, že to je skoro milion lidí." A to je ten průšvih. Oni nesouhlasí s naším stylem života (mimochodem spoustu z toho považuji za úpadek i já - viz např. Vyvolení a jiné povyšování lůzy na celebrity). Takže nepřítelem je každý, kdo žije jinak než oni. Možná i ty.

Hm.

(Indil, 10. 8. 2007 17:41)

Když jsem se učila ruštinu (upozorňuji, že to je 3 roky zpátky, ne za totáče), pronesla moje učitelka tyto památné věty: "V Karlových Varech to není samý rusák, jak si myslíte vy. Já jsem tam byla a je to tam samý arab. Patří jim tam půlka města." Nevím, co je na tom pravdy, ale podle reportáže hodně. Holka tam jede na účet zdravotní pojišťovny, které zaplatí bůhvíkdy a bůhvíjestli. Arabové tam jezdí nejspíš za eura a to se dneska cení. Prachy nejsou a vládnou všemu, takže proč by lázně měly být výjimkou? Kdyby se jednalo o méně okatý problém preferování bohatých před chudými, tak bude půlka z vás přikyvovat, že to je běžné. Je mi holky líto, podle mě by ji při léčebných procedůrách stejně arabáci nepotkávali, nicméně jde o prachy, čili o všechno - takže s tím vy ani já vůbec nic nezmůžeme.

Trpaslíkovi

(kofola, 6. 8. 2007 1:54)

Pominu li skutečnost,že asistenční pes,má li dobře plnit svůj úkol,potřebuje být se svým "svěřencem" v neustálém kontaktu,nemohu už pominout to,že to děvče má podle všech platných směrnic a vyhlášek právo na to,aby si svého psa do lázní vzalo.A to,že pořad odvysílala komerční televize nic nemění na tom,že vedení lázní upřednostnilo skupinu majetných cizinců před oprávněným zájmem pacienta.To bychom se taky mohli dočkat toho,že příště nevezmou do lázní ani tu pacientku,proto,že muslimské honoraci bude nepříjemné,koukat se na invalidu na vozíku.Jsou tady na návštěvě a musí se podle toho chovat.A vedení lázní? Mělo by se stydět.Je mi jasné,že pes by jim nedal takové spropitné,jako Arabský boss ale to by nemělo být kriteriem pro jejich rozhodování.

arabaci a ceska obcanka

(pavel canada, 2. 8. 2007 4:29)

ta pani, co byla dodmitnuta, z tohoto hloupeho duvodu, by mela podat zalobu za diskriminaci. //co kdyby n byla cikanskeho puvodu?//. mejte se, pavel cz canady

pro muslimofily

(Jasná, 24. 7. 2007 15:05)

Je to jen zpráva, událost, věc, která se stala,
stala se v Česku, Češce, a je dokladem arabské nesnášenlivosti.
Co vám na tom je nejasné?

Dragone,

(Janinka, 24. 7. 2007 8:40)

podle sebe soudíš druhé? Jestli to není pravda dolož argumenty, jinak jsi jen pištící kastrát!

Mladíku..

(Dragon, 23. 7. 2007 22:57)

Máš myšlení vůči Arabům stejné, jako kdysi Hitler vůči Židům. A to není dobré. Navíc - věřit bulváru jako Super.cz, TV Nova a Blesk..může jen pravicový řitní alpinista USA nebo blázen. Což je jedno a totéž.

Tato jediná věta

(Karel, 23. 7. 2007 14:53)

"Problém dívky z článku je otřesný,ale ne kvůli muslimům, neboť velké procento muslimů by pochopilo, že ten pes je pro dívku velice důležitý"

svědčí o tom, že jsi naivní snílek a nebo spíše nebezpečný cvok, a o islámu nevíš ale vůbec, vůbec nic!

Za psa v lázních, zruší pobyt všichni muslimové! Něco si o tom troufám vědět, když dovolíš Berane - 3 a čtvrt roku tam již pracuji, jako technik.
Přál bych ti vidět tu netaktnost, jako například to, že se.ou kde je to napadne a kde to na ně přijde. Prostě si čupnou, zatlačí a je to. Ať na kolonádě, nebo v bazénu, je to fuk. Až budeš na koupališti plavat a okolo nosu ti poplave jejich výkal, tak jsem na tvou toleranci zvědavý, ty šátku! A nejde přece o to, jestli má, nebo nemá na palici muslimka šátek, jde o to, jestli ho tam má dobrovolně, a jestli jí za to když ho tam nebude mít hrozí trest smrti bičováním. Opravdu jsi tak naivní a hloupý, že to co tu píšeš myslíš vážně? A nebo jen nenávidíš civilizaci, a hraješ si na hlupáka?

šátek, no a?

(Beran, 23. 7. 2007 14:37)

Mě je celkem jedno jestli má muslimka šátek na palici. mě to neohrožuje ani neobtěžuje, lidi se bojí muslimů z důvodů terorismu, ale islám je víra mírumilovná, což potvrdí každej kdo o tom něco ví a ne jen čuí na bednu. Potkal jsem několik muslimů, kteří měli posvátnou úctu k životu, což se o lecjakým synkovi křesťanské evropy říct nedá. Problém vzniká u několika málo lidí, kteří náboženstí zneužívají k nekalým účlům, tento jev je v historii celkem běžný, nezneužívala se jen náboženství, ale politické, společenské i umělecké ideie.
Problém dívky z článku je otřesný,ale ne kvůli muslimům, neboť velké procento muslimů by pochopilo, že ten pes je pro dívku velice důležitý. Toto je zaviněno vedením lázní, že protěžuje pacienty, kteří si pobyt platí a jsou tam na dovolené, oproti lidem kteří kvalitní rehabilitaci potřebují ze závažných zdravotních důvodů. Vedení by si vzájemně mělo naplivat do tváře, ale nesváděl bych to na islám. Problém je spíš v lidech než v náboženství.

Rhodesiane

(tendr, 23. 7. 2007 10:53)

protože se bojíme. Němci už se taky začínaj bát, Frantíci jak by smet, ale místo aby to vypráskali bejkovcem dom, tak jim dají ještě víc práv na který nemaj nárok. Radši vymřít než dotovat populaci tímhle!!!!!

To není sen to je česká skutečnost

(Rhodesiancanis, 23. 7. 2007 10:44)

Bohužel u nás jsou prachy povýšeny nade vše a pod heslem "pecunia non olet" je možné vše a navíc nevím proč a z jakých důvodů tradičně zase pouze v Česku se kdejakýmu arabášovi leze doprdele!!

Hakyme

(Mařka, 23. 7. 2007 10:21)

u nás umí ( skoro ) všichni číst a psát - co kdybysme místo šátku vyžadovali tohle? :-D

Finanční hledisko

(Hakym, 23. 7. 2007 10:15)

Je to bohužel tak, slečna musela ustoupit financím. Je mi odporné, jak především muslimské státy, kamkoliv se jejich občané přistěhují, brojí za to, aby v dané zemi lidé vykračovali podle jejich pravidel. Co to je za nesmysl? Začneme stavět mešity, stejně jak se tu bez povolení staví pravoslavné kostely, aby chudáci přistěhovalci měli kam zajít? Zajeďte si kamkoliv do čistě muslimského státu postavit kostel křesťanský...ani ťuk. Taky si zkuste, aby když k nim přijedete na dovolenou, ženský sundaly šátek, protože u nás se taky nenosí...hahaha.

K čertu s muslimama

(drake, 23. 7. 2007 9:57)

Ať táhnou odkud přišli.Fuck Allah