Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká nátura

8. 5. 2007

Již delší dobu sleduji podivné chování českých lidí i společností, které mě často dokáže neskutečně zaskočit. Pokusy čecháčku o snadné zbohatnutí často pocházejí ještě z dob raného socialismu, a i sedmnáct let po pádu komunismu se s nimi denně setkávám.


Čeští vychcánci

 

Občas nakupuji různé zboží na serveru EBay, zejména z Anglie a Spojených států. Cílem obchodníků je vždy nabídnout člověku perfektní servis a vyvarovat se toho, aby byl zákazník nespokojen. Jakousi samozřejmostí dobrých obchodníků je kompletní popis zboží a mnohdy i vybírání kupce tak, aby od něj nedostal špatné reference.

 

Na českých inzertních serverech jako je Annonce apod. ovšem prodej zboží vypadá zcela jinak. Nejdříve nabídnete zboží s kompletním popisem, solidní dodávkou a vynikajícím jednáním k odběru, a poté vám napíše SMS a e-maily hromada vychcánků, kteří od vás chtějí nižší cenu. Pokud se s nimi domluvíte, že jim zboží necháte za nižší cenu a dáte si s nimi sraz, dostaví se na něj pozdě a tam vás smlouvají znovu.


celý článek zde :)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mám jinou zkušenost

(Bezi, 10. 5. 2007 15:29)

Musím říci, že jsem tu kupoval celkem dost zboží z druhé ruky přes internet (PC,PDA), a nějaké jsem i prodával. Mám s českými lidmi jen tu nejlepší zkušenost. Jo existuje tu dost inzerátu, kde se to někdo pokouší prodat nad cenou, ale když už se prodej dohodne tak žádný problém nebyl. ŽÁDNÝ !!! Možná mám štěstí. Pokud ale máte tolik problémů zkuste je hledat u sebe.