Jdi na obsah Jdi na menu
 


Buď zdráva Ameriko...

28. 5. 2007

Nenosím trička s americkou vlajkou, ani se sochou Svobody. Nedomnívám se, že je potřeba se USA klanět a vyvolávat nálady parochiální podřízenosti. Přesto však, zcela jako rovný partner, říkám: buď zdráva Ameriko.

 

Pacifisté mi budou spílat, že jsem málo nakloněn věčnému míru, ráji lidstva, ve kterém se objímají všechny národy v nekonečné lásce. Takové bludy nesdílím, život je jiný, a již staří Římané říkali: Chceš-li mír, připravuj válku. Také víme, že mír byl vždy jen tenkrát, když se válka intenzivně připravovala, naopak největší neštěstí přinášel appeasement, tedy situace, když jedna strana zbrojila a druhá dělala, že o tom neví. To bylo v r. 1938 a pacifizmus způsobil neštěstí druhé světové války. Všichni ti, kteří se appeasementu účastnili, měli být souzeni v Norinberku jako nejtěžší váleční zločinci. Zločin appeasementu by měl být trestán tvrději než genocida. Je to vlk v rouše beránčím. Přesto je stále živý. Slyšíme jej a vidíme na stránkách denního tisku, objevuje se v letácích vyzývajících proti radarové základně. Přitom i malé dítě pochopí, že je nutno se bránit. Pacifizmus je nemoc národa, který nechce bojovat, už je moc starý a chystá se do hrobu. Ne nadarmo začal ve Francii, a dnes zachvátil vymírající Evropu.


Obrázek “http://www.superhry.cz/tapety/c.php?image=2742-800_socha-svobody.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Zbrojní systémy se stále vyvíjí. Už tu nejsou jen dvě velmoci – USA a SSSR, které je dříve vlastnily a proto mohly svoje zbrojení omezovat dohodami. Dnes může rakety vlastnit i malý teroristický stát, třeba Libye. S teroristy nelze vyjednávat, jak nám předkládají mnohé holubičky míru. Rakety může dodat Čína a bojová hlavice nemusí mít zrovna jadernou zbraň, ale k vydírání stačí zbraně biologické nebo chemické. Družicové informační systémy raketovou základnu odhalí a za chvíli o ní budou psát všechny úvodníky. Potom přijde vydírání. Až to nastane, bude pozdě. Třeba už nebude možné, aby Američané takovou základnu zlikvidovali. Možná se na náš naštvou, po odmítnutí jejich radaru si obranu svého území zajistí jinak, a my jim můžeme být lhostejní. Co řeknou potom pacifisté, kteří nyní křepčí na náměstích? Nic. Zalezou nebo se odstěhují do bezpečí. Správně by měli být popraveni.

 

Nikdy není od věci být připraven. Dokonce to obsahuje i skautské heslo. Jestliže to bude zbytečné, buďme rádi. Pokud teroristy protiraketová ochrana odradí od budování raketových základen, bude jen dobře.

 

Rusové tvrdí, že obrana rozpoutá nové kolo zbrojení. Asi mají pravdu. Ale co dělat? Chápu, že když si pořídím na dveře bezpečnostní zámek, asi mi sousedé vytknou, že zloděje nasměruji na ně. Rozpoutá se nové kolo bezpečnostních zámků v celém domě s patřičnými výdaji. Je ale jiné řešení? Pokud existují zloději, musí být i zámky. Když zámky nebudou, zloději tím nezmizí. Věřím, že Rusové svoje protiraketové systémy také připravují, resp. pracují na vylepšení těch, které už mají. Jenom stojí peníze a oni je možná nemají. Přitom si chtějí zachovat nezávislost. Je to pochopitelné, nicméně nejsme blbečkové, abychom jim obětovali svoji bezpečnost.

 

Pacifisté tvrdí, že povolením radarové základny se dostaneme do větší závislosti na USA. Asi je to pravda, nejlepší by bylo, kdybychom si mohli vytvořit vlastní protiraketovou základnu. Ale to je problém technický i finanční. Absolutního dobra nedokonalý člověk dosáhne jen výjimečně (a to ještě nikoli pouze vlastním přičiněním). Většinou je možno volit jen menší zlo. Každý především hájí svoje zájmy, což ale neznamená, že mu ostatní musí být lhostejní. Vždyť se tak chováme všichni! Najednou by někteří „myslitelé“ chtěli, aby byla Amerika tak neuvěřitelně vstřícná, že by nám zajistila ochranu, ještě by za to platila, a přitom neměla žádná práva. Takový mudrlant si neuvědomuje, že sám by tak v životě nikdy nejednal.

 

V Americe (také v Anglii) vznikl kdysi nový projekt společnosti, který vyvstal jako konkurent feudálním a nesvobodným nacionalistickým systémům na celém světě. Byla to vláda střední třídy. Nevládli ti nejchudší, člověk musel mít nějaké prostředky, aby se mohl propagovat, sdělit svoje myšlenky a možná si platit i svoje postavení v politice. Ale vládla velká skupina, možná většina, lidí. Vyjmut byl lumpenproletariát a bohatí se dostali pod kontrolu. Dnes zástupci těchto občanů bojují proti zbrojním podnikům a zástupcům armády v Kongresu, aby se snížil rozpočet na zbrojení. Lživé jsou výklady některých „myslitelů“, kteří se objevují i na stránkách Svědomí, že v Americe snad vládnou nějaké zbrojní koncerny a vytváří si uměle nepřítele, aby měly odbyt na svoje zbraně. To jim ostatní vlivné skupiny nedovolí, vždyť zbrojení přece platí ostatní podnikatelé a občané. Momentálně se jedná o jeho omezení, navzdory válce v Iráku a hrozbě terorizmu.

 

Amerika je mnohoznačná a nelze vždy čin některé skupiny podnikatelů nebo kapitálových skupin vydávat za oficiální politiku Ameriky. To byl i příklad skupiny, která před válkou podporovala zbrojení v Německu. Vláda přece nemohla zakázat některým finančním skupinám, aby v Německu investovaly. S Německem válka nebyla a demokratická vláda taková omezení nemůže svým občanům ukládat. Z Ameriky nepřišlo vždy jen dobré. V Americe vynalezli levicový liberalizmus, který se ujal především v Evropě, a se kterým dnes zápasíme. Přitom v Americe nikdy taková věc zcela nezvítězí. Ani pokleslá kultura tam není dominantní, jak by se nám zdálo, jenom je dominantně u nás přijímána. Ale může za to vláda a americký lid? Podobné spekulativní očerňování USA se objevuje méně myslícími lidmi nebo záměrně dodnes. Naopak pomoc Evropě za první a druhé světové války, kterou Amerika nebyla nucena uskutečnit, je vysvětlována jako „zájem Ameriky“. Zájem vždy je, to je nepochybné, ale jaký? Třeba také zájem pomoci v dobré věci.

 

A proto volám: Buď zdráva Ameriko! Tys vynalezla systém, který možná není zářným příkladem nekonečné lásky, ale nikdo zatím lepší nevynalezl. Možná, že jsi nadělala mnoho chyb a omylů (bombardování Jugoslávie), možná jednáš na prvním místě ve svém zájmu, jako každý z nás. Ale ukázala jsi, že nejsou jen Hitlerové, Stalinové, koloniální velmoci (Anglie, Francie), komunističtí vládci nebo parochiální feudální nevolnictví. Že je možný zcela normální lidský režim odrážející přirozenou lidskou snahu o normální soužití. To je v historii lidstva pokrok.


Buď zdráv americký plebejský národe vzešlý z exulantů, vyděděnců všeho druhu a chudých lidí, kteří se nemohli v Evropě obživit. Nezávidíme Vám, kterým nikdo nic nedal zadarmo, Vaše bohatství, které jste dosáhli svojí těžkou prací a které nechcete, aby bylo ohroženo zároveň s Vašimi životy. K Vám, vzdáleným bratrancům a sestřenicím jsme vzhlíželi v nejtěžších dobách nacizmu a komunizmu. Vy jste pomohli zřídit svobodnou Československou republiku, Vy jste svojí neúnavnou zbrojní politikou porazili zločinný sovětský systém. A nyní i my s Vámi společně porazíme světový terorizmus.Vlastimil Podracký - člen Předsednictva Konzervativní strany

 

www.konzervativnistrana.cz


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Rosáka

(Kofola, 12. 6. 2007 20:17)

Už jsem to pochopil i já,Rosáku. Oni rusáci americký radar u hranic nechtějí proto,že ho chtějí mít doma.

2neila

(kofola, 12. 6. 2007 20:13)

Už z tvé slovní zásoby lze poznat,že jsi inteligent. On tě někdo nutí,abys sem chodil? Nedej se a zkus to u socanů. Tam ti to bude slušet.

Který řiťolezec to napsal?

(2neila, 10. 6. 2007 17:06)

Větší snůšku neobjektivních a demagogických lží a politické agitace ve prospěch jedné strany (U_S_A) jsem ještě neviděl. Takto hloupé a průhledné demagogie nebyli schopni ani komoušové a to mě tím sra.li pořádně! Které hovado založilo tyto stránky? Který mentál to platí?

"parochiální podřízenosti" a další

(Alex, 7. 6. 2007 17:41)

Co to sakra je, "parochiální podřízenost"? Existuje jen parochiální systém/struktura/společnost/vláda. To ale odkazuje k africkým kmenům spíše než k modernímu světu... Vymyslet si vazbu může možná Klaus (a i z toho mají novináři a vzdělaní lidé legraci, rozhovory s ním jsou jako čeština na skřipci), sem to nicméně moc nesedí.

Oh dear...

Rosáku,Rosáku,hlavo studovaná

(Kofola, 2. 6. 2007 1:29)

Myslím,že vysnětlovat něco právě tobě,by bylo oním známým házením perel sviním,či sypáním hrachu na zeď.Pokud si rusáci najdou v blízkosti Ameriky spojence,kteří jim umístění radaru na svém území umožní,ať si jej tam postaví.Měl bys si i ty a tobě podobní konečně uvědomit,že po té,co jsme tvým kámošům bolšanům vzali žezlo,jsme svrchovaný stát a nemusíme se rusů ptát,co můžeme dělat a co ne.My jsme totiž na svém území! Ptali se nás oni,jestli nám můžou svými tamky zničit cesty a pole v roce 1968?Jestli chceme po desetiletí krmit a opečovávat jejich okupační armádu? Ptali se nás snad,jestli mohou střílet do našich lidí? A pokud se týká tvého zvracení na mé vzdělání,VUML tedy opravdu nemám,vzdělanče.

pro autora článku...

(boban, 1. 6. 2007 11:29)

Já se necítím ohrožen nikým - ani nyní, kdy jsme členem NATO, ale dokáži si představit, že se situace radikálně změní, až tu radar bude...

pro kofolu

(rosak, 1. 6. 2007 10:30)

myslis ze americanum by nevadil rusky radar u hranic s USA? kofolo ty nevzdelance, vysvetlis mi to?
kdyz jsi s Bushem takovy kamos??

Tak proč vlastně???

(Kofola, 31. 5. 2007 21:32)

Já jen nějak nemůžu pochopit,když nás ti komanči z východu mají tak rádi,jak někteří inteligenti na tšchto stránkách píší a nijak nás nehodlají ohrozit,proč jim ten radar tak leží v žaludku.
Rosáku,ty vzdělanče,vysvětlíš mi to?
Ty to určitě víš,když jsi s nima takový kámoš.

paměť

(Winter, 31. 5. 2007 21:13)

"Myslím, že ty by sis měl především uvědomit, že nás ze všeho na světě nejvíc chrání spojenectví se silným kamarádem, s kamarádem, který nás nikdy nepodtrhl, a už nám i několikrát zachránil zadek"

:)))
1938
1945
1968

Radar

(Erik Mavler, 31. 5. 2007 15:33)

Svoji vojenskou službu jsem absolvoval v Rapoticích u Brna. Na začatku 90 let tam byla vybudována raketována základna, která měla ve výzbroji rakety schopné zasáhnout cíl na 200km. Odpal ze základní polohy do 5 minut. V polovině 90 let na mezinárodní protest zrušena. Dnes se američané chystají umístit do evropy rakety z doletem více jak tisíc kilometrů-u američanů je to však v pořádku.
2. Pokud bude někdy čr ohrožena tak to bude nebezpečí kufříku z atomovou či chemickou bombou. Každý stát na světě má respekt před jadernou odvetou- přímo si nikdo netroufne.
3. V duchu názoru autora článku, tedy Severní Korea a Irán, chtějí mír tak připravují válku - také na tyto státy se dá tato filozofie vztahovat.Zde je vidět , že toto rčení není moc pravdivé. To ještě se nezaobírám autorem tohoto sloganu, který rozpoutával války v evropě.

pro chachara

(rosak, 31. 5. 2007 15:10)

netrefil. a o cem chces jako diskutovat? tvuj nazor me je znam. obdivujes USA a neznas historii. jses presvedceny ze nas USA osvobodily a mozna i to ze s hitlerem svedly bitvu o moskvu. nevis co v prekladu znamena ("slave" = "slovan" = "otrok" ). nevis jaky jediny stat na svete pouzil atomovou zbran na civilni obyvatelstvo a myslis si ze napalm ve vietnamu pouzivali rusove. no tak co s tebou?

pro rosáka

(Chachar, 31. 5. 2007 14:58)

se sprostými prostomyslníky co urážejí, aniž by znali, nediskutuji...
a s tím VUMLEM jsem to trefil, že?

radar

(radar, 31. 5. 2007 14:24)

Naše země je členským státem paktu NATO. Z toho nám vyplývají nějaká práva a povinnosti. Samotná Amerika ale není NATO. Nevidím důvod, proč by měl mít tento stát na našem území nějaká zařízení pro svou obranu. Až to bude v zájmu NATO, pak o tom náš stát jednat musí. Já osobně nepovažuji amerického prezidenta za mírotvůrce, spíše naopak. Zdá se, že většina toho, co doposud udělal bylo špatně. Já osobně mu nevěřím a těším se, až v dalších amerických prezidentských volbách zvítězí některý demokratický kandidát.“

pro chachara

(rosak, 31. 5. 2007 14:10)

mas svou vlastni hlavu nebo spolehas na to co te nauci pani ucitelka? podivej se co USA ted po svete delaji a my jako mame byt jejich spojenci? proc? aby nam zrusili viza? mysli hlupacku :-)

pro rosáka

(Chachar, 31. 5. 2007 12:34)

Klín mezi Rusko a ČR ?????
Už aby tam byl, nebo ty nemáš paměť?
Co tě na tom VUMLU učili?

USA

(rosak, 31. 5. 2007 11:01)

Radarova zakladna na uzemi ceska a polska ma vyznam pro USA hlavne ten, ze vrazi klin mezi EU a Rusko. USA si jsou jasne vedomy, ze spojenecvi technologicky vyspele Evropy se surovinami bohatym Ruskem znamena fakticky vznik svetove velmoci cislo jedna. Tato velmoc spolu a Cina odsouva odsova USA az na treti misto ve svete. Tomu se USA snazi zabranit !
Jiny duvod zakladny v Polsku a v Cesku nemaji.
Proto rikam zakladnam : NE NE NE !

Radar ANO

(currahee, 30. 5. 2007 12:23)

..nejlepší prevencí války je zbrojení...radar ANO

Radar....

(Vlasti zdar!, 29. 5. 2007 11:20)

Radar je nám ale opravdu na houby, jelikož *nás* ochránit nemůže, jelikož balistické rakety se nesestřelují když už dopadají, v tom případě je účinek anti-rakety téměř nulový... Nás radar neochrání a ani chránit nemá.
Jediné plus, které lze v této věci najít je možná pomoc USA s technologiemi, kterou přisíbila. Ale zřejmě se opět jedná nacpání všech amerických výrobků k nám...
Nemám rád pacifisty a humanisty, co neustále řvou o míru a čemsi (stejně tak komunisti a KSM), ale radar pro nás není výhodou.
Radaru NE.

Jdi

(Jsem, 29. 5. 2007 9:58)

tak si vem zbraň jdi prosazoval "normální" lidské soužití

to Václav Kopecký

(Janinka, 29. 5. 2007 8:32)

Myslím, že ty by sis měl především uvědomit, že nás ze všeho na světě nejvíc chrání spojenectví se silným kamarádem, s kamarádem, který nás nikdy nepodtrhl, a už nám i několikrát zachránil zadek. Nechápu, když jedním dechem tady vy odpůrci radaru tvrdíte, že radar přivolá útok muslimských a komunistických zemí na nás, a zároveň nám tu sáhodlouze vysvětlujete, jak nejsou schopny na nás zaútočit, a jak to ani nechtějí... Tak si konečně vyberte, a domluvte si v mešitě společně s Paroubkem a Filipem postup jak si ujednotit své lživé postoje, a pak je předkládejte více fundovaněji, než teď.
A tvůj největší omyl: "Asi nejdůležitější je si uvědomit k čemu jaderné zbraně jsou - je to prostředek k zvýšení schopnosti vyjednávat, k deterenci případného neřítele, ne k útoku. Nikdo není takový blázen aby je použil. Každý se bojí odvety."
ANO!!! Každý se bojí odvety, jen chcípající bolševik, a radikální muslim NE! - Chápeš to?
A proto RADAR RADAR RADAR ANO ANO ANO!!!