Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autíčko v Benzínovém domě

16. 7. 2007

ObrazekČeské autíčko z rodu socialistů je věcí nesmírně trvanlivou. Přes politické choroby, které ho můžou napadnout, jako je korupcioza, famoza půjček či rodinná skleroza, se přenáší s lehkostí sobě vlastní.

Několikapatrové garáže Benzínového domu hostí spousty autíček, která tiše předou motory, slastně vrní pod buldozerovým pohledem a dojatě si čistí výfuky a světla po burácení jejich idolu.


Existující skandály obratně zametá pod koberec či válcuje velkým vůdcem všech socialistických autíček,  buldozerem. Buldozer, to je velmi účinná zbraň na skandály. Je mlčenlivý, silný a dokáže strhnout dav mini aut, která si potom také myslí, že jsou buldozery. Tento fatální nedostatek síly a nadbytek sebevědomí se občas některému autíčku stane osudným, ostatní autíčka si rozeberou jeho technický průkaz, dálniční známky a vesele frčí dál.

 

Idyla je téměř dokonalá. Všichni si půjčují na benzín, náhradní díly, žijí na dluh a to, že peníze za jejich zplodiny budou platit náhradními díly svých dětí, je nezajímá.

 
Milosrdná koroze, zatím ukrytá pod několikanásobným nánosem barvy, snad brzy ukončí politické působení autíček a lidé si uvědomí, že existují výkonnější prostředky dopravy.

( kk )

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Karle

(kofola, 18. 7. 2007 11:58)

Mohl by jsi mi,prosím tě,vysvětlit,v jaké podobě bys si ten komunizmus přál? Rád bych přešel ze svého myšlení z předminulého století na to moderní,co máš ty...

taky názor

(Karel, 20. 5. 2007 8:22)

A není to spíš na té druhé modré straně , které tak bezmezně fandíte s těmi skandály, které se zametají pod koberec. A když už tady píšete o pujčování, tak zalovte v paměti a vraťte se do dob nedávno minulých (cca 12 let).To byla idila. Ale chápu, Vaše ideologie je postavená na strašení komunismem (mezi námi kdo by ho chtěl v té podobě jaké byl) jinak nevím, nevím jak by jste s vaším myšlením z předminulého století
oslovili lidi.