Jdi na obsah Jdi na menu
 


Asi tak nějak vznikli palestinci

9. 9. 2007
********
 

Komentáře

Přehled komentářů

Nevraživost

(Vlasta, 11. 9. 2007 10:01)

Podhoubím agrese až po terorismus je NEVRAŽIVOST. To je rakovina celé naší společnosti a nikoliv jen v ČR.
Proto by měla být nevraživost definována, ohraničena a její projevy trestány - například penězi. Projev nevraživosti - byl projev jak taxikářů. Ten taxikář měl oné dívce (Rómské) sdělit ve vší slušnosti: Promiňte, je večer, jste tři, obávám se Vás a pro své bezpečí s Vámi nepojedu, mám se skupinami lidí ve večerních hodinách špatné zkušenosti.
Nu a současně měli být okamžitě Rómové, co hovoří o terorismu pozváni na policii, tam jim mělo být dáno poučení, že se dopustili propagace násilí na větší skupině osob. Měli by být následně pozváni na přestupkovou komisi na městský úřad aměli by být proškoleni o vhodnosti jejich jednání a současně by měl být přizván odborník na Rómskou problematiku, který by s nimi diskutoval a dané téma. Všechny případy nevraživosti by měly být probírány v TV v rámci veřejno-právní TV - nějakého pořadu nazvaného třebas : Občan a společnost. To si - myslím-by pomohlo nejvíce. Nadávat na Rómy je stejné, jako jim cpát sociální příspěvky, anebo nečinně koukat na takováto videa..

Paní Dášo

(Kofola, 10. 9. 2007 22:30)

Díky rádo by líbivé sociální politice Sociální demokracie se Češi pomalu stali diskriminovanou skupinou ve své vlastní zemi. V touze získat ve volbách hlasy lidí,jako jsou nepřizpůsobiví Rómové ale v poslední době i jiné,"zatím" menšiny, vytvořili ne sociální síť ale doslova sociální peřinu. Nejsem příznivcem ODS, ale dospěl jsem k názoru, že v našem politickém spektru je to v současné době snad jediná strana, která by nás z této situace mohla vyvést. Zdá se, že právě nastupující reforma by mohla být počátkem tohoto procesu. Postihne nás sice bezesporu ekonomicky všechny, ale doufám, že časem všem nastaví laťku do stejné výšky.
Pokud jde o Vaši větu: "Asi by toto video mělo vidět podstatně více lidí !" plně s Vámi souhlasím. Můžete tomu pomoci i Vy, třeba tím, že svým přátelům a známým povíte o těchto stránkách, které mimo jiné i na tento problém upozorňují. Bohužel, Váš příspěvek si ani mladík, ani ostatní kteří se na vzniku videa podíleli nepřečtou. Ti si totiž za peníze daňových poplatníků (mimochodem i za Vaše), někde hezky užívají.

pocházím z Mostu

(Dáša, 10. 9. 2007 13:09)

Mám už i určitý věk a věřte, že se nestačím divit.... Své velice špatné zkušenosti mám z mého rodiště, a jsem jen velice ráda, že už tam nebydlím.Jestli chtějí cikáni využívát svých pár trošku vzdělanějších jedinců k tomu, co jsem shlédla, pak je mi opravdu velice líto mých vnoučat !Tady už zdaleka nejde jen o "bílou diskriminaci" tady už jde o velice záludnou a nebezpečnou výhrůžku čehosi. Mladíku, můžete mi říct, že Váš otec, strýc či kdololiv z rodiny nebere sociální podporu ???Nesedí s úsměvem u nás na náměstí, celý den nepopíjí pivečko a pak nenasedne do nové škodovky a s výsměchem neodjede ?? A to prosím z daní, které pravidelně odvádím a budu odvádět ještě více !Vaše video je zlé, nenávistné a plné hořkosti ! Zase ale sedíte ve třech, sám byste se zřejmě bál....to znám z přepadení mé dcery !Ani se již nedivím těm mladým, kteří s Vami bojují ! A to jsem proti násilí i po dost špatných zkušenostech !Asi by toto video mělo vidět podstatně více lidí ! Toto je rasismus naruby. Já taxíkem nejezdím ! Musím totiž na něj vydělat a to nejsem v Praze ! To co jsem viděla je hloupé , povrchní a nestoudné a opravdu velice špatné ! Je-li toto Váš výsledek studia- no coment !

Teroristi jsou jak děti

(Jurin, 9. 9. 2007 12:16)

snaží se vyřvat si co chtěj pomocí surovostí. Proč? Protože nic jinýho než mlátit a zabíjet neuměj a z toho by měli mít na něco nárok? Postřílet! :-)

Jak vyrobit bombu

(Petr, 27. 8. 2007 14:23)

Tak to bylo velmi dobře udělaný video!!!

Nejsou vsichni stejni...

(QTK, 25. 8. 2007 12:49)

Velmi modni, hlavne u polistopadove generace, je tvrdit, ze cikani nejsou vsichni stejni, nehazejme je vsechny do jednoho pytle atd. Opravdu, JSOU MEZI NIMI VYJIMKY, ale nejak se jiz zapomina, ze semanticky spravne je, ze vyjimka je obcasna odchylka od prumeru nebo ustaleneho stavu. Tedy, cikani jsou zasadne: Netahavi zlodeji, co se meyji, smrdi, delaji bordel, prepadaji, obtezuji a mnozi se geometrickou radou jako krysy. Jsou vsak mezi nimi vyjimky, kteri takovi nejsou. A ja mam dokonce stesti, ze obe dve tyto vyjimky znam.

S Vietnamci bych si nebyl tak jisty...

(QTK, 25. 8. 2007 12:41)

Ted jsem napriklad obehl pul Noveho Mesta a nakonec jsem musel jet do Vrsovic do Lidlu, protoze vietnamska klika tady obsadila veskere prodejny zeleniny. Nejprve znicili ceskou konkurenci dampingovyni cenami a ted jsou drazsi nez byli Cesi a navic pitomej celer do svickove jsem musel koupit v Lidlu. Dodneska neumeji poradne cesky a kdyz nerozumi otazce, tak bud odpovi: bude zitra nebo jeste hure: nerozumim cesky...

po II. válce tu bylo cikánů pár

(Rad, 22. 8. 2007 15:02)

Většina se sem přistěhovala z východu, když tu jsou tak hýčkáni. Mají jen požadavky. Což takhle makat jak třeba Vietnamci? ti jsou tu kratší dobu a vadí málokomu.

odsun

(chcíplý komunista, 22. 8. 2007 9:46)

Za takovéto názory by měla být tato trojice okamžitě vystěhována z ČR , protože se jedná o potencionální teroristy. A do taxíku je nechtěj vzít, protože se bojí okradení a zmrzačení. Já bych je nebral ani do veřejné přepravy, díky jejich výtržnostem a ještě k tomu v noci. Každý ví co tento dobytek dokáže.

revolta = segregace

(LLook, 22. 8. 2007 8:39)

Někdo by jim měl vysvětlit, že jednou ztracená důvěra se buduje pomalu. Velmi pomalu.

Dneska se nikdo moc nepozastavuje nad tím, když cikán studuje něco jiného než zvláštní školu. Většina z nás slyšela o cikánské právničce a cikánském knězi. Ještě před pár lety naprosto nepředstavitelné... Příznivci integrace by to měli brát jako velký úspěch a popřemýšlet, jak toho bylo dosaženo (určitě ne rebelií).

Jít do ulic dělat bordel je pěkná nekonstruktivní konina. Pokud si o vás někdo myslí, že jste všichni hloupí nemakačenkové, co dělají bordel a pálí ohně, pak ho zcela jistě nepřesvědčíte tím, že ten bordel budete dělat!

Společnost zkrátka funguje určitým způsobem a bojovat se proti tomu nedá. Jsou jen dvě možnosti - integrace (těžce dlouhodobý proces) nebo segregace (to máte ein zwei).

Bullshit

(O.l.i.m., 22. 8. 2007 0:25)

Co ti negři čekají,proč je nechcou taxikáři vzít?Proč nemůžou jet tramvají?Je to naše chyba?Jaktože dokážeme vyjít v přátelském duchu s Vietnamci,Korejci,východními,západními Evropany a dalšími přistěhovalci?Já bych byl taky rád aby se něco začlo dít a to aby ty černé s.vině přestali krást,loupit,vraždit nebo jen nejjednodušeji parazitovat na slušných pracujících občanech a konečně udělali něco přínosného pro republiku,kde žijí,aby začli být užiteční,ale to se nikdy nestane,takže vidím jedinné řešení této otázky...

To je hodně zajímavý

(tendr, 21. 8. 2007 22:13)

terorismus je jedinou cestou proti diskriminaci? A co se učit, pracovat a dát pozitivní příklad? Nejde o jedince ale o národ když už to tak chcete brát. Srovnání s Francií bylo nešťastný - tam jsou přistěhovalci generaci dvě. Cikáni tu jsou 600 let. Netluče to do vočí?

Zdeňkovi

(kofola, 21. 8. 2007 22:02)

Nevím,jestli mladý,ale každopádně vymaštěný provokatére.Za prvé z tvého příspěvku není patrno,o co ti jde (kromě provokování) a za druhé s takovým pozdravem co jsi použil,se klidně vrať na Zvědavce,nebo odkud jsi vlastně přišel. Tam budeš mezi svými.

Lůza

(tom, 21. 8. 2007 21:38)

Palestinci jsou lůza, stejně jako romové. A taky si stejně jako romové stěžují jak strašně jsou diskriminováni.

Mladí nadějní socilání demokraté

(Zdeněk, 21. 8. 2007 20:29)

Myslím, že by to chtělo trochu doplnit vzdělání.
Palestinci jsou mi ukradení, ale tohle by je mohlo urazit. Ti lidi byli vyhnaní ze svého území.
Doporučuji ti s YRomy bydlet, abys pochopila víc.